Zadbać o silnik

Oleje silnikowe

Nawet najlepsze auto się eksploatuje, szczególnie jeśli używamy samochodu do czegoś więcej niż tylko pokonywania drogi do i z pracy. Mało kto jeździ samochodem tylko do „kościoła”. Lato to czas, kiedy przed każdym autem pojawia się perspektywa dalszych podróży, w efekcie trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Nagła awaria może się zdarzyć

Przed wyruszeniem w drogę niekoniecznie należy zebrać drużynę, tylko udać się na przegląd samochodu. Jeśli planujemy dalsze podróże lub nawet tak zwaną objazdówkę po kraju to bez sprawnego auta się nie obędzie. Nic nie popsuje długo wyczekiwanego urlopu jak nagła awaria na trasie i widmo sporych wydatków po powrocie. Silnik czeka w lato wytężona praca warto więc zainwestować w oleje silnikowe z wyższej półki, które będą dopasowane zarówno do specyfiki pojazdu, jak i panujących warunków. Oleje silnikowe to szeroka kategoria produktów i nawet doświadczony kierowca w nagłym letnim zamieszaniu może nie trafić z zakupem. Dlatego zanim letnie szaleństwo na dobre się rozkręci weźmy głęboki oddech i zadbajmy o to żeby nasz pojazd razem z nami cieszył się latem.

Auto na przeglądzie

Wiele osób odkłada przegląd przed latem – błąd. Argumentujemy swoje decyzje dodatkowymi wydatkami, jednak przegląd pozwala ich właśnie uniknąć. Po zimowych mrozach, a w tym roku zima była wyjątkowo dotkliwa, auto musi przejść przegląd. Uchroni to nas od nagłych niespodzianek. Nawet jeśli pojawią się dodatkowe wydatki, to będą to wydatki, które będzie można zaplanować. Jeśli sprawę zepchniemy na margines, to raczej szybciej niż później spotka nas niemiła niespodzianka i wydatek nieplanowany. A te nieplanowane wydatki najbardziej uderzają w domowy budżet. Oleje silnikowe to zakup priorytetowy na lato, jednak na tym się nie skończy – i nie powinno. Mechanik, do którego mamy zaufanie powie nam, na co zwrócić uwagę. Oczywiście każdy kierowca najlepiej zna się na swojej maszynie, jednak lepiej czasem przełknąć dumę i posłuchać, co ma do powiedzenia specjalista – nie musimy się zgadzać, ale szerszą perspektywę zawsze warto mieć.

Silnik zniesie nie jedno, ale nie wszystko, a elementów, które mogą nagle zawieść jest całe mnóstwo. Zanim zaczniemy planować dalszy wyjazd autem, sprawdźmy jakie oleje silnikowe są zalecane do naszego wehikuły oraz zabierzmy go do sprawdzonego doktora. Po tym będziemy mieli świadomość, że zrobiliśmy wszystko by cieszyć się latem zza kierownicy, a nagłe awarie nas nie zaskoczą. Trzymajmy rękę na pulsie i szerokiej drogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *