Zakup samochodu służbowego – za gotówkę czy w leasing?

hands-car-keys-cash

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, lub przynajmniej myślisz o rozpoczęciu własnego biznesu na pewno zastanawiasz się też nad kwestią samochodu służbowego, a ściśle mówiąc nad tym czy lepiej jest wziąć samochód w leasing czy też kupić za gotówkę. Za jednym i drugim rozwiązaniem przemawiają pewne plusy, ale też każde jedno ma swoje minusy.

Jednak w ogólnym rozrachunku można stwierdzić, że nie można przede wszystkim przeoczyć ogromnych korzyści jakie niesie ze sobą leasing samochodów. Stawki za leasing samochodów na potrzeby służbowe są oczywiście znacznie niższe, co jest pierwszą z plejady korzyści przemawiających za tym że w pojedynku zakupu vs leasing ten drugi prowadzi.

Dlaczego jeszcze?

Czasem przechadzając się po mieście można zauważyć przejeżdżający Mercedes, BMW czy też Audi – jest wielkie prawdopodobieństwo, że są to samochody firmowe lub dzierżawione. Mało kto może sobie pozwolić na to, by takie pieniądze wyrzucić na zakup nowego samochodu – tym bardziej, że auta mają to do siebie, że tracą na wartości z dnia na dzień.

Jak działa leasing?

Leasing działa przez spółkę leasingową – szczególnie jest opłacalny w odniesieniu do zakupu floty samochodów w dużych ilościach – wtedy firma w szczególny sposób jest w stanie wynegocjować zniżkę za każdy jeden służbowy samochód. Dlatego poprzez leasing może sobie pozwolić na dzierżawę samochodu i nadal zarabiać pieniądze, jeśli chodzi o sprzedaż samochodu z drugiej ręki.

Leasing samochodu w imieniu firmy ma także dodatkową zaletę. Jeśli trzeba pojechać do klientów lub nawet zrobić dobre wrażenie na kliencie, kiedy firmowy samochód jest zaparkowany pod biurem, ładny samochód może o to zadbać. To pewien rodzaj pokazywania profesjonalizmu i fakt, że klient sobie myśli, że jeśli możesz sobie pozwolić na ten samochód, to znaczy że musisz być dobry w swojej pracy.

Jakie są główne zalety leasingu w stosunku do zakupu samochodu?

Otóż istnieje ich kilka, w odniesieniu do dzisiejszej gospodarki rozważenie leasingu naprawdę ma sens. Zakup samochodu jest oczywiście droższy, większość z nas nie może sobie pozwolić na mieszkanie płacenie podatków i zakup samochodu. Jest to bardzo kosztowne. Natomiast jeśli zorientowałeś się jeśli chodzi o średni koszt leasingu na zakup samochodu, przekonasz się, że leasing może być często o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Kolejny dobry powód, aby rozważyć leasing samochód służbowy jest to wygoda i technologiczne rozwiązania, które można uzyskać wraz z nowszymi samochodami w porównaniu do starych samochodów. Oczywiście samochód służbowy będzie używany do dojazdów do pracy i podróży. Więc trzeba to wziąć pod uwagę, bo nowszy samochód to gwarancja większego komfortu, bezpieczeństwa i nowszych technologii no i oczywiście jest o wiele ładniejszą opcją niż starszy samochód. Firma dba o koszty utrzymania oraz inne ogólne koszty administracyjne. Można zauważyć, że przy opcji leasingu można naprawdę oszczędzać pieniądze, o czym nie ma mowy przy tradycyjnym zakupie. Najlepiej jednak zbadać porządnie opcje leasingu zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Źródło: Portal finansowy oferujący płatności online dla Twoje firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *