Plusy zakupu używanego smartfona

Nowe modele smartfonów mogą być dość drogie, a ich cena często przekracza 2000 zł i więcej. Nawet modele, które pojawiły się na rynkach rok temu, nadal utrzymują wysoką cenę. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem używanego smartfona? I czy to jest coś, co powinieneś zrobić? Jeśli myślisz o tej opcji, powinieneś znać wszystkie plusy i minusy zakupu używanego smartfona. Weź pod uwagę wszystkie poniższe punkty. Z pewnością pomoże ci zdecydować, czy samsung s8 używany to jest coś, na co się zdecydujesz/

Plusy zakupu używanego smartfona

W Internecie można znaleźć mnóstwo używanych smartfonów. W reklamach lokalnych lub w serwisie eBay, Allegro czy na dedykowanych stronach www. Cena może być dość atrakcyjna, a jedną z największych zalet jest przystępność cenowa. Porozmawiamy o tym więcej. Ale cena to nie wszystko. Bez zbędnych ceregieli zobaczmy zalety i wady zakupu używanego telefonu.  Wymienimy zalety.

Cena

Kiedy mamy zamiar coś kupić, cena jest jedną z podstawowych rzeczy. Jeśli planujesz kupić używany smartfon, na pewno okaże się, że jest to znacznie tańsza opcja. Podkreśliliśmy na początku, że nawet telefony, które pojawiły się na rynku rok temu, wciąż mają dość wysoką cenę. Ale tak jest również w sklepach, w których otrzymasz gwarancję. Z drugiej strony, gdy ktoś już korzystał z telefonu, cena spada, i to bardzo. Możesz więc kupić nawet jeden z najnowszych modeli w znacznie niższej cenie. Decydując się na zakup jednego ze starszych modeli wydasz jeszcze mniej.

Wybór

Jeśli nie należysz do tych, którzy mają bzika na punkcie technologii i najnowszych modeli smartfonów, możesz kupić jakiś starszy model. A jeśli tak jest, masz ogromny wybór. Operatorzy i sklepy detaliczne oferują zwykle tylko najnowsze telefony, które stały się dostępne w ciągu ostatnich kilku miesięcy lub roku. Ale na eBayu i innych podobnych stronach można znaleźć szeroką gamę telefonów, nawet tych, które pojawiły się kilka lat temu. Oczywiście te telefony są dość tanie, więc możesz znaleźć świetną ofertę.

Eko

Jeśli jesteś przyjazny dla środowiska, kupowanie używanego telefonu jest dobrym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach jednym z największych problemów, jeśli chodzi o środowisko, są odpady technologiczne. Każdego roku wyrzuca się tony telefonów (i nie tylko telefonów), a odpady stają się coraz większe. Staje się też bardziej niebezpieczny dla środowiska. Tak więc, zamiast kupować nowy telefon, możesz kupić używany i nie dopuścić, aby co najmniej jedno urządzenie stało się marnotrawstwem.

Czy naprawdę potrzebujesz zupełnie nowego telefonu?

Jakie są potrzeby Twojego smartfona? Czy używasz telefonu tylko do rozmów, wysyłania wiadomości i korzystania z niektórych aplikacji od czasu do czasu? Jeśli odpowiedź brzmi tak, prawdopodobnie nie potrzebujesz zupełnie nowego telefonu. Używany załatwi sprawę. Osoby zajmujące się technologią używają telefonu nie tylko do wspomnianych celów, ale także do grania w gry, wykonywania niektórych zadań biznesowych i nie tylko. Jeśli nie interesujesz się zbytnio technologią, a Twoje potrzeby są, powiedzmy podstawowe, telefon z drugiej ręki to dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *