Zalety markowych wycieraczek samochodowych

Większość kierowców nie przykłada szczególnej uwagi do marki czy klasy wycieraczek instalowanych w swoich samochodach. Tymczasem dobrej jakości wycieraczka samochodowa nie tylko wolniej się zużywa, ale co ważne, gwarantuje również optymalne odprowadzanie wilgoci z powierzchni szyby, minimalizując efekt smużenia i zapewniając doskonałą widoczność w każdych, nawet wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Wybierając oryginalne produkty, takie jak wycieraczki Valeo, w pozytywny sposób wpływamy nie tylko na własne bezpieczeństwo, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak często zmieniać wycieraczki?

Dobrej jakości wycieraczki samochodowe wykonane z odpowiednio dobranych, trwałych materiałów, charakteryzują się znacznie wyższym poziomem odporności na wycieranie niż produkty oferowane w cenie kilku-kilkunastu złotych, powszechnie dostępne w ofercie większości marketów i stacji paliw. Wycieraczki Valeo w wersji szkieletowej lub bezszkieletowej gwarantują znacznie dłuższą żywotność pod warunkiem ich odpowiedniej eksploatacji – wycieraczki należy unosić do góry, gdy auto parkujemy na mrozie lub pozostawiamy na dłużej w pełnym słońcu. Oczywiście nikt nie określi dokładnego czasu przydatności wycieraczek Valeo lub produktów innych znanych marek, bo wszystko zależy od intensywności i warunków ich eksploatacji. W standardowych warunkach para przednich wycieraczek Valeo powinno wytrzymać pełen sezon, a niekiedy nawet rok lub dłużej. Zasadniczo przyjmuje się, by wycieraczki samochodowe wymieniać wówczas, gdy zaczynają smużyć – jest to typowo oznaka ich zużycia.

Co wpływa na szybkość zużywania się wycieraczek samochodowych?

Największym wrogiem samochodowej wycieraczki jest praca na suchej szybie. Dlatego przed uruchomieniem wycieraczek, szybę należy zawsze zwilżyć przy pomocy płynu do spryskiwaczy. Wrogiem wycieraczek są również skrajnie niskie i wysokie temperatury. Dlatego, jeśli inwestujemy w porządne wycieraczki samochodowe, takie jak wycieraczki Valeo, pozostawiając samochód na słońcu lub mrozie, na dłuższy czas, warto pomyśleć o uniesieniu wycieraczek do góry, tak by ich gumowa część nie stykała się z powierzchnią szyby. To powinno przyczynić się do wydłużenia okresu ich przydatności do użycia. Wrogiem samochodowych wycieraczek są również przyschnięte do szyby zabrudzenia, przede wszystkim rozbite na przedniej szybie owady oraz ptasie odchody. Przed użyciem wycieraczek warto pozbyć się tego typu zabrudzeń przy pomocy jednorazowej chusteczki lub przynajmniej dobrze je namoczyć.

Artykuł powstał we współpracy z https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-71-Wycieraczki-Valeo.html

Jeden komentarz dla wpisu “Zalety markowych wycieraczek samochodowych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *