Jak zapytać pracodawcę o podwyżkę? Praca Siedlce

praca siedlce

Pracujesz przez dłuższy okres na tym samym stanowisku i zastanawiasz się, jak zapytać pracodawcę o podwyżkę, która z pewnością Ci się należy? Podpowiemy Ci jak to zrobić, aby wyszło w pełni naturalnie i nie nastawiło do Ciebie pracodawcy negatywnie.

Jeżeli natomiast próbowałeś już kilkukrotnie otrzymać podwyżkę za dobrze wykonywaną pracę i nie przyniosło to rezultatów, może pora zastanowić się nad jej zmianą? W wykonywaniu każdego zawodu chodzi w końcu przede wszystkim nie tylko o to, aby utrzymać uczciwy zarobek, ale i o możliwość rozwoju i otrzymania awansu. Jego brak bowiem może skutkować jedynie zawodowym wypaleniem. Poszukiwania nowego zajęcia ciekawie opisuje artykuł praca Siedlce, do którego lektury Cię zapraszamy.

Rozmowa o podwyżkę – jak przeprowadzić? Praca Siedlce

Do rozmowy o podwyżce musisz dobrze się przygotować. Nie wspominamy już tutaj o odpowiednio stosownym stoju, bo to oczywiste – ważne jest jednak także przygotowanie merytoryczne. Musisz pokazać pracodawcy, że zasługujesz na otrzymywaną podwyżkę, w związku z czym warto odpowiednio wcześniej przygotować sobie kluczowe argumenty, które za tym przemawiają oraz kilka tak zwanych asów w rękawie. 😉

Pamiętaj, że pracodawca to także człowiek – najlepiej sprawdzi się w tym przypadku spokojna i rzeczowa rozmowa z pokojowym, acz sympatycznym nastawieniem.

Zacznij rozmowę od tego, że pracujesz w firmie już przez dłuższy okres czasu (podaj dokładnie jaki) i rzetelnie wypełniasz swoje obowiązki (przedstaw co do nich należy). Opowiedz o swoim oddaniu powierzonym zadaniom i sukcesom, które firma dzięki Tobie osiągnęła. Jeżeli poszerzasz swoje kwalifikacje i na przykład uczęszczasz na kursy, które podnoszą Twoje kompetencje, nie zapomnij o tym wspomnieć.

Jak wysoka powinna być podwyżka? W dużej mierze zależy to od wykonywanego stanowiska oraz profilu firmy, jednak jeżeli masz jakąś określoną kwotę, o którą chciałbyś podnieść swoją pensję – możesz delikatnie o tym wspomnieć pod koniec rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *