Zawód instruktor – w której branży jest najciężej?

Nauczanie jest Twoją pasją i chcesz zdobytą wiedzą dzielić się z innymi? Może by tak znaleźć branżę, która pomoże Ci połączyć przyjemne z pożytecznym? Będziesz mógł uczyć i przy okazji uzyskasz za to zapłatę. Myślałeś kiedyś o tym? Na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów, więc może warto zainteresować się tym fachem? Sprawdźmy, w jakiej branży jest najciężej!

Instruktor nauki jazdy

Zadanie instruktora jest nauczenie kursantów praktycznych zasad prowadzenia pojazdów oraz przygotowanie ich do egzaminu na prawo jazdy. W trakcie kursów instruktor pokazuje, jak działa pojazd, uczy, jak należy go prowadzić oraz jak zachowywać się na drodze. Oprócz nauki praktycznej instruktor może także prowadzić zajęcia teoretyczne, podczas których kursanci poznają przepisy kodeksu drogowego oraz przygotowują się do jazdy. Aby zostać instruktorem nauki jazdy, wystarczy skończyć szkołę średnią, przez okres 3 lat mieć uprawnienia na kierowanie pojazdem objętym szkoleniem oraz ukończyć odpowiedni kurs kwalifikacyjny.

Instruktor tańca

Instruktor tańca w różnorodny sposób przekazuje wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu tańca. Jego praca polega na kształtowaniu umiejętności, przygotowywaniu układów tanecznych oraz odpowiednich podkładów muzycznych. To wszystko musi być oczywiście dostosowane do poziomu uczniów, ich kondycji oraz umiejętności, więc sposób prowadzenia zajęć powinien dobierać indywidualnie. Aby pracować jako instruktor tańca Warszawa, należy ukończyć szkołę tańca albo chociaż kurs instruktorski. Branża ta bardzo dynamicznie się rozwija, więc im lepsze kwalifikacje się uzyska, tym lepszą pracę można znaleźć. Poza tym nie zapominajmy, że nieodłącznym elementem tego zawodu są systematyczne ćwiczenia , które pozwolą doskonalić umiejętności.

Instruktor fitness

Obuwie do tenisaZawód instruktora fitnessu polega na prowadzeniu zajęć sportowych. Jego rolą jest przygotowanie zestawu ćwiczeń odpowiednich do charakteru zajęć. Tworząc plan, musi wziąć pod uwagę sprawność fizyczną swoich kursantów, ich wiek oraz umiejętności. W zależności od posiadanych kwalifikacji instruktor fitness może prowadzić takie zajęcia jak klasyczny aerobic, spinbike, zumbę oraz magic bar. Aby móc wykonywać pracę instruktora fitness wystarczy mieć ukończoną szkołę średnią, lubić aktywność fizyczną oraz mieć wiedzę w zakresie działalności instruktorskiej. Formie posiadanie specjalistycznych kursów na instruktora nie jest konieczna, ale większość pracodawców wymaga potwierdzenia uzyskania kwalifikacji, więc warto zapisać się na odpowiedni kurs.

W której branży jest najciężej?

Każda z opisanych zawodów instruktora ma swoje wady i zalety. Z pewnością by pracować w roli instruktora trzeba mieć dużo cierpliwości, lubić pracę z ludźmi i wiedzieć, w jaki sposób przekazać swoją wiedzę kursantom, by mogli ją łatwo przyswoić. To wcale nie jest proste zadanie, niezależnie od tego, czy instruktor uczy tańca, jazdy, czy fitnessu. Jednak gdy wykonuje się zawód z pasją, a nie z pobudek finansowych, to ze wszystkimi trudnościami można sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *