Czas na zaznajomienie się z rolnictwem bronującym!

Utrzymywanie pól w dobrym stanie jest zawsze wyzwaniem i wystarczająco trudno jest nadążyć za wszystkimi terminami rolniczymi, jeśli jesteś nowy, a nie wszystkie części do maszyn rolniczych są Ci znane. Jeśli szukasz części do maszyn rolniczych wysokiej jakości warto spojrzeć bliżej na te https://www.futurefarm24.pl/17-brony-talerzowe. Bronowanie i orka są integralną częścią utrzymania twojego pola, ale robią coś nieco innego od siebie, chociaż mogą wydawać się bardzo podobne do niewtajemniczonych.

Oczywiście nigdy nie powinieneś próbować pielęgnować swoich pól, chyba że wiesz dokładnie, co robisz, ponieważ możesz wyrządzić trwałe obrażenia, jeśli wykonasz nierozważny ruch. Jeśli nie chcesz spędzić roku na przywracaniu gleby do porządku, będziesz chciał śledzić to, co mamy do powiedzenia z bliska.

Chociaż orka jest dość dobrze znana, nawet poza kręgami rolniczymi, wiele osób nie jest zaznajomionych z rolnictwem bronującym, nawet jeśli niektórzy rozpoznają bronę, gdy ją zobaczą. Łatwo się pomylić porównując bronowanie i orkę, ale mają one różne cele i są często używane w połączeniu.

Rolnictwo to nie tylko kwestia posiadania odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji pól, ponieważ do prawidłowego prowadzenia prac potrzebne są również odpowiednie umiejętności. W dzisiejszym przewodniku omówimy wszystko, co chcesz wiedzieć o bronowaniu, w tym co to jest, dlaczego musisz to zrobić i wiele więcej.

Definicja

Definicja bronowania to metoda przygotowania gleby, która jest często stosowana w połączeniu z orką w celu przygotowania pola do siewu. Bronowanie wykonuje się za pomocą brony i czasami jest mylone z orką, ponieważ początkowo mogą wyglądać podobnie, ale pługi zagłębiają się głębiej w glebę i są zazwyczaj szersze.

Brony są wyposażone w rząd talerzy, zębów lub łańcuchów, które są równomiernie rozmieszczone i przeciągane przez górną powierzchnię gleby. Sposób poruszania się bron zmieniał się na przestrzeni lat, przy czym pierwsze były ciągnięte przez konie lub robotników fizycznych, przy czym większość dzisiejszych modeli jest ciągnięta przez traktory.

Brona to szersze narzędzie, które jest używane na całym polu, w przeciwieństwie do pojedynczego rzędu, ponieważ ta rola jest zarezerwowana dla kultywatora. Istnieją również włóki, które są większymi i cięższymi bronami, które kiedyś były używane do celów, do których teraz stworzono brony wirnikowe i brony talerzowe.

Brony nie są bezpośrednio związane z projektem pługów, ale mają wspólne zastosowanie, ponieważ bronowanie wykonuje się zwykle zaraz po zaoraniu pola. Przyjrzyjmy się niektórym niedoskonałościom, które można poprawić przez bronowanie, zwłaszcza po zaoraniu gleby.

W jaki sposób bronowanie przynosi korzyści glebie?

Więc co robi bronowanie dla twojego pola? Lepszym pytaniem byłoby zapytać, czego nie robi, ponieważ jest to jedna z najbardziej wszechstronnych praktyk rolniczych. Od przygotowania upraw do siewu po zapewnienie, że chwasty nie będą rosły, będziesz chciał bronować glebę, kiedy tylko jest to możliwe.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *