Gotowy na zimową podróż? Upewnij się!

Wydaje się, że dopiero co rozmawialiśmy o jeździe w lecie i potencjalnych problemach z przebywaniem poza domem w czasie upałów. Niestety, nadszedł czas, aby nasze myśli zwróciły się ku zimowym podróżom – radzenie sobie z krótszymi dniami, temperaturami poniżej zera i wszystkim, co może na nas rzucić pogoda i co czasem motywuje ludzi do tego, by zainwestowali w jazdy doszkalające Lublin.

To naprawdę ważne, aby nasze samochody były w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo, ponieważ w okresie świątecznym odbywamy zarówno długie, jak i krótkie podróże.

Oto garść naszych najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci się przygotować.

Zawsze ważne jest, aby upewnić się, że masz w samochodzie wystarczającą ilość paliwa, aby ukończyć podróż, ale tym bardziej, gdy zabraknie Ci się, możesz utknąć w okropnych warunkach. Jazda w zimową pogodę również bardziej obciąża samochód, co oznacza szybsze zużycie paliwa. Jeśli jesteś kimś, kto ryzykuje jazdę na spalinach tak długo, jak tylko można się na to odważyć, zima może nie być najlepszym czasem na sprawdzenie swojego szczęścia!

Upewnij się, że twoje światła są w dobrym stanie

Jest to tak ważne w ciemności i gdy widoczność jest ograniczona przez pogodę, że możesz być zauważony przez innych użytkowników dróg i pieszych. Oprócz sprawdzania, czy wszystkie żarówki działają, miej oko na ich czystość, ponieważ brud z brudnych dróg może szybko się gromadzić.

Sprawdź, czy Twoje opony są w dobrym stanie

Zimą nie jest dobrym pomysłem jeździć na ledwo co jeżdżących oponach – podobnie jak buty na lodzie, im większy jest bieżnik, tym lepsza przyczepność na drodze. Całkowicie nowa opona samochodowa o dużej głębokości bieżnika – idealna do jazdy zimą!

Ważne jest również, aby upewnić się, że mają odpowiednie ciśnienie powietrza. Zimowa pogoda może dać się we znaki zarówno naszym drogom, jak i samochodom, a wyboje można łatwo ukryć pod śniegiem i lodem. Uderzenie w dziurę w drodze, krawężnik lub inne ukryte zagrożenie może wytrącić koła z osiowania, więc jeśli tak się stanie, sprawdź je.

Utrzymuj swój akumulator w dobrym stanie

Zimno nie jest przyjacielem akumulatorów samochodowych, o czym dobrze wiesz, jeśli miałeś trudności z uruchomieniem swojego w mroźny poranek. Możesz bezpłatnie sprawdzić stan baterii w warsztatach samochodowych, aby upewnić się, że Twój jest w dobrym stanie, co jest szczególnie dobrym pomysłem przed wyruszeniem w długą świąteczną podróż.

Regularne używanie jest również ważne dla utrzymania akumulatora w dobrym stanie, więc jeśli samochód jest zaparkowany na chwilę przed podróżą, sprawdź go w odpowiednim czasie, aby wykryć jakiekolwiek problemy.

Upewnij się, że Twoje hamulce są gotowe do pracy

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz podczas jazdy w trudniejszych warunkach, są problemy z hamulcami. Szczególnie ważne jest, aby upewnić się, że działają prawidłowo, gdy przyczepność na drodze jest słaba.

Najbardziej oczywistą oznaką problemu byłoby zapalenie się lampki ostrzegawczej w samochodzie, której nie należy ignorować. Nawet jeśli nie otrzymasz alertu na desce rozdzielczej, możesz zauważyć dziwne odczucia podczas naciskania pedału hamulca, które mogą być czymś takim jak zgrzytanie lub pisk, wibracje lub uczucie chybotania, samochód odjeżdżający na bok lub gąbczaste uczucie. Możesz nawet zauważyć zapach spalenizny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *