Jak zmieniać opony, to tylko na lepsze

Opony są jednym z najważniejszych elementów samochodu. Wpływają w ogromnym stopniu na nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy – to dzięki nim samochód dobrze trzyma się drogi i nie sprawia problemów podczas jazdy w złych warunkach atmosferycznych czy w ciasnych zakrętach.

Ogumienie dobrze dobrane do naszego stylu jazdy będzie się wolniej zużywać, a nam pomoże jeździć tak, jak najbardziej lubimy. Opony najwyższej jakości mają wpływ nawet na zużycie paliwa czy osiągi samochodu, dlatego warto dobrze się zastanowić, jaką firmę i model wybierzemy, ale też w jakim sklepie najlepiej je kupić, żeby mieć pewność, że wybieramy opony dobre i stosunkowo tanie.

Jakie opony będą dla nas najlepsze?

Nie tylko kierowców, ale w ogóle ludzi możemy podzielić na dwie grupy – jedna grupa lubi to, co zna, inna poszukuje nowych rozwiązań. Takim właśnie nowym rozwiązaniem mogą być opony Hankook https://www.voida.pl/opony-hankook, które na nasz rynek trafiły stosunkowo niedawno i szybko zdobywają popularność. Koreańczycy tworząc opony klasy Premium postawili przede wszystkim na najwyższe materiały i precyzję, dlatego ich produkt pozwala wyciągnąć z samochodu maksymalną zwrotność i minimalną drogę hamowania. Dzięki nowoczesnej mieszance opony mają wyjątkowo dużą żywotność. Z tych powodów opony Hankook są dedykowane przede wszystkim samochodom sportowym i posiadającym duże silniki. Dodatkowo duża ilość modeli zarówno letnich, jak i zimowych pozwoli nam wybrać komplet, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Klasyczne opony Goodyear

Dla tych, którzy lubią klasykę, czyli nie tylko markę dobrą, ale też docenianą od dziesięcioleci –  dobrym rozwiązaniem będą opony Goodyear https://www.voida.pl/opony-goodyear, które doskonale łączą 120letnią tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami i nowoczesnym designem. Od wielu lat są doceniane nie tylko przez użytkowników, ale też są obsypywane branżowymi nagrodami. Goodyear wyróżnia wyjątkowo szeroka gama opon – od samochodów osobowych, przez dostawcze, terenowe, pojazdy rolnicze, po samoloty. Firma poza bezpieczeństwem stawia na komfort jazdy, uniwersalność względem warunków atmosferycznych i terenowych oraz na oszczędność paliwa. O jakości opon amerykańskiej firmy świadczą nie tylko wprowadzane od ponad stu lat przełomowe rozwiązania rynkowe, ale też bogate doświadczenie w Formule 1. Dodatkowo wybierając któryś z kilkudziesięciu modeli opony możemy bardziej skupić swoją uwagę na redukcji hałasu, technologii zapobiegającej nagłemu przebiciu opony, czy jej lekkości.

Odpowiednia marka to bezpieczny wybór

Bez względu na to, jaki model wybierzemy, główny nacisk będziemy zapewne kładli klasycznie na bezpieczeństwo, zwłaszcza w trudnych warunkach i na odpowiednią przyczepność. Warto wówczas zdecydować się na zakup opon w sklepie, w którym możemy liczyć na poradę, na przykład za pomocą czatu online, dzięki któremu podejmiemy szybszą i lepszą decyzję na temat najlepszego dla naszego samochodu ogumienia. Przy okazji wymiany opon warto zastanowić się nad całkowitym odświeżeniem samochodu przez zakup nowy felg, zwłaszcza że nie każda felga będzie pasowała do każdej opony (np. jeśli chcemy, aby nasz samochód zyskał sportowy charakter).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *