Zakup znaków ostrzegawczych – jak je dobrać?

Wybór odpowiednich znaków ostrzegawczych jest bardzo ważny. Na co powinno patrzeć kupujący tego typu znaki drogowe?

Przepisy dokładnie określają, kiedy stosuje się znaki drogowe, w tym znaki ostrzegawcze. Odnoszą się one także do kwestii związanych z miejscem ich montażu oraz z rodzajem materiałów, z których mają być one wykonane. O czym należy pamiętać wtedy, gdy kupuje się znaki drogowe?

Z czego produkuje się znaki drogowe?

Znaki drogowe, do których zaliczane są także znaki ostrzegawcze, wytwarza się z wykorzystaniem odpowiednich materiałów zapewniających ich trwałość i wytrzymałość na wiele lat. Znaki są wystawione na działanie wielu niekorzystnych czynników, w tym promieniowania UV, które może powodować ich blaknięcie, opadów czy niskich i wysokich temperatur. Stąd też muszą wyróżniać się odpowiednią jakością.

Najczęściej znaki ostrzegawcze i inne pionowe znaki drogowe wytwarzane są z blachy ocynkowanej o grubości 1,25 mm, która zaginana jest na obwodzie. Lico, czyli przednia część znaku pokrywana jest folią z nadrukiem.

Znak drogowy umieszczany jest najczęściej na profilach stalowych, które zapewniają odpowiednie wsparcie dla całej konstrukcji.

Jak dobrać znaki ostrzegawcze?

Wybierając znaki ostrzegawcze, należy zwrócić uwagę na:

  • przeznaczenie danego znaku, czyli dobiera się go zależnie od zastosowania
  • miejsce montażu, które powiązane jest także z wielkością znaku drogowego
  • wykończenie lica znaku, ponieważ może być on powleczony różnymi typami odblaskowej folii

Oznakowanie pionowe – gdzie je kupować?

Obecnie znaki pionowe, w tym także znaki ostrzegawcze, można zakupić w wielu firmach prowadzących sprzedaż tego typu wyposażenia. Najczęściej zamawiane są one bezpośrednio u producentów, gdzie są one dostępne w praktycznie każdym wariancie do wyboru.

Wybierając producenta znaków drogowych, warto zwrócić szczególną uwagę na jego asortyment, jego jakość oraz na opinie klientów. Teraz wszystkie pomocne informacje można znaleźć także w internecie, co znacznie ułatwia zakupienie potrzebnego oznakowania. Zamówienia na znaki ostrzegawcze i inne również przyjmowane są online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *