Jak zorganizować wynajem dźwigów pod Twój projekt?

Niektóre zadania brzmią po prostu łatwo i przyjemnie, prawda? Na przykład „Wynajmijmy dźwig”. Cóż, wynajem dźwigów to coś więcej niż szybki telefon i standardowa umowa. Trzeba też wiedzieć, o jakie dźwigi chodzi. Tutaj przedstawiamy elementy skutecznej strategii wynajmu dźwigu oraz proces wynajmu dźwigu do Twojego projektu budowlanego, więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.dzwig-ostrow.pl/.

Wymagania do pracy

Skontaktuj się z przedstawicielem handlowym firmy wynajmującej sprzęt, aby ustalić, jakiego typu dźwigu wymaga Twój projekt. Sprzedawca powinien fizycznie przybyć na miejsce pracy. To okazja do zadawania pytań. Wykorzystaj to wstępne spotkanie, aby ocenić poziom wiedzy, jaki oferuje firma. Wybierając odpowiedni żuraw do swojego projektu, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Wielkość placu budowy. Oczywiście na małym placu budowy, na przykład w mieście, potrzebny będzie mniejszy dźwig. Ale większe miejsce może mieć konstrukcje, które wymagają dźwigu, który jest zwinny w ciasnych przestrzeniach.

Teren. Musisz upewnić się, że dźwig jest przystosowany do obsługi terenu terenu. Obejmuje to warunki gruntowe przy niesprzyjającej pogodzie.

Rozmiar i waga podnoszonego materiału:

• Jaki udźwig jest potrzebny?
• Jaką odległość i promień ma obsługiwać żuraw?
• Potrzebujesz żurawia obrotowego?

Magazyn dźwigowy. Określ, gdzie na miejscu można zabezpieczyć i przechowywać żuraw. Inne warunki terenowe. Jakie zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak linie energetyczne, występują w miejscu pracy?

Oś czasu projektu. Chcesz wynająć dźwig na odpowiedni okres. Powinno to obejmować możliwość uwzględnienia ewentualnych przypadków czasowych, które wbudowałeś w plan projektu. Przedstawiciel powinien określić wahanie ogona żurawia, a także wymagane do pracy limity wysokości i zasięgu na podstawie ocen producenta.

Ocena dostawcy

Zachowaj należytą staranność przy wyborze dostawcy. Nie chcesz po prostu wybrać firmy wyłącznie na podstawie jednego polecenia lub kilku recenzji. Wydajność żurawia ma kluczowe znaczenie dla ukończenia większości projektów budowlanych.

Zdobądź co najmniej trzy oferty na wynajem. Najlepszą strategią jest uzyskanie wstępnej oferty, ponieważ pomogą ci one określić wymagania. Następnie uzyskaj drugą i trzecią opinię od innych sprzedawców z obszaru. Większe firmy budowlane zazwyczaj mają formalny proces zapytania ofertowego. Nie musisz mieć nie wiadomo jakich wymagań, ale powinieneś mieć minimalną listę kontrolną, która pomoże Ci porównać stawki.

Kryteria oceny

Standardowe kryteria wyboru firmy obejmują lata działalności, oceny klientów i lokalnej izby handlowej, poziom oferowanych usług i jakość sprzętu. Czasami możesz znaleźć interesujące informacje o firmie za pomocą wyszukiwarki Google. Może to prowadzić do recenzji i komentarzy innych klientów na forach w mniej znanych witrynach. Firma powinna dostarczyć co najmniej trzy rekomendacje, z którymi możesz się skontaktować. Poświęć trochę czasu, aby do nich zadzwonić.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *