Czyim obowiązkiem jest odśnieżanie?

01Przed nadejściem zimy zabezpieczamy się już wcześniej i przygotowujemy w naszych domach sprzęt służący nam do odśnieżania naszych podwórek, chodników przed naszą posesją czy też dachów naszych domów. Odśnieżanie dróg to także obowiązek dla firm, które zajmują się tym profesjonalnie.

Czym odśnieżamy?

Używane są do tego celu specjalnie przygotowane samochody i maszyny zwane odśnieżarkami. Samochody takie wyposażone są w ogromny pług, który jest zamocowany z przodu samochodu i specjalny rozrzutnik do piachu i soli, który zaś zamocowany jest na jego tyle. Pług oczywiście ma za zadanie zepchnięcie nadmiaru śniegu, który znajduje się na drodze, natomiast rozrzutnik posypuje piaskiem i solą przemysłową często oblodzone fragmenty jezdni.

Bardzo ważne jest odśnieżanie z dachów obiektów, które mają dużą powierzchnię, ponieważ ciężar zalegającego na nim śniegu może grozić zawaleniem dachu, a co się z tym wiąże, katastrofą dla osób, które w tym momencie się pod nim znajdują. Dlatego też powstały firmy, które zajmują się odśnieżaniem wyłącznie dachów o dużej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *