Jak umieścić plakat na ścianie bez naruszania jej powierzchni?

Oto kilka sposobów na bezpieczne powieszenie plakatów na dowolnej ścianie. Chociaż możesz przybijać, zszywać, przyklejać, wklejać lub przyklejać swoje plakaty do ściany, te metody często pozostawiają ślady na powierzchni montażowej i uszkadzają również plakaty. Jeśli masz ograniczoną liczbę plakatów lub nie chcesz robić dziur w ścianie, masz problem!

Jeśli nie masz określonego obszaru przeznaczonego do wieszania plakatów, nie martw się. Oto kilka rozwiązań w zakresie mocowania plakatów, które sprawią, że Twoje ściany i plakaty pozostaną wolne od uszkodzeń, a Ty będziesz cieszyć się pięknymi plakatami z https://tappy.pl.

Zanim zaczniesz…

Upewnij się, że masz czyste ręce. Czyste ręce zmniejszają ilość pozostałości podczas wyjmowania plakatu z tuby. Połóż plakat (lub plakaty) płasko, zadrukowaną stroną do góry, na czystej powierzchni. Obciążaj je na rogach przez kilka godzin lub dzień. Ułatwi to pracę z plakatami, ponieważ krawędzie nie będą się tak bardzo zwijać. Błyszczące zdjęcia lub plakaty wydrukowane na twardym plastiku lub podobnych materiałach oczywiście nie będą musiały być przygotowywane w ten sposób.

Przygotuj swoją ścianę

Wyczyść ją i zwróć szczególną uwagę na miejsca, w których bezpośrednio umieścisz usuwalny klej. Upewnij się, że twoja ściana nie została niedawno pomalowana, ponieważ możesz zostawić widoczne ślady podczas zdejmowania plakatów.

Dwustronna usuwalna taśma/taśma plakatowa

Choć może się to wydawać dziwne, nie każdy zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę istnieją produkty specjalnie zaprojektowane, aby pomóc Ci zamontować plakaty bez oznaczania lub uszkadzania plakatu lub powierzchni, na której chcesz go zamontować. Tylko upewnij się, że używasz odpowiedniej taśmy i że wszystkie powierzchnie są czyste. Wybór niewłaściwego rodzaju taśmy plakatowej może skutkować zniszczeniem ściany lub plakatem, który rozerwie się po usunięciu.

Magiczna taśma

Jeśli nie masz dostępu do kleju dwustronnego, jest też specjalnie zaprojektowana taśma, któa poradzi sobie w mgnieniu oka. W przeciwieństwie do zwykłej taśmy samoprzylepnej, nie jest tak „lepka” i łatwo odkleja się od plakatów, nawet po miesiącach lub latach użytkowania, w zależności od klimatu. Kolejnym plusem jest to, że taśma ta jest praktycznie niewidoczna na większości gładkich powierzchni.

Kit usuwalny

Polecamy szpachlowanie tylko na plakatach zawieszonych lub plakatach wydrukowanych na sztywnym materiale. Używanie zbyt dużej ilości szpachli na papierze lub nawet plakatach z kartonu może powodować pewne marszczenie w punktach styku, czego nie chciałbyś, jeśli chcesz aby schludnie wyglądały – a na pewno chcesz patrząc na te ładne projekty z https://tappy.pl/oferta/obrazy/. Unikaj świeżych lub słabo pomalowanych powierzchni, ponieważ podczas zdejmowania plakatu możesz usunąć trochę farby.

Pasta do zębów

Może to brzmieć jak dziwaczny sposób na wieszanie plakatów, ale pasta do zębów – nie mylić z żelem do zębów – może być używana do bezpiecznego mocowania plakatów do większości powierzchni przez kilka dni. Im taniej, tym lepiej. Nie używaj niczego z dodatkowymi dodatkami lub wybielaczami, ponieważ powoduje to słabszą przyczepność. Najlepsze jest to, że łatwo się ją czyści i nie niszczy powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *