Czy warto wypożyczyć samochód?

replacementrental

Każdemu z nas zdarza się wyjechać gdzieś na urlop, gdzie nie mamy możliwości korzystania z naszego prywatnego samochodu. Czasami zdarza się, że nasz pojazd uległ awarii, czy kolizji i nie mamy możliwości jego użytkowania, a potrzebujemy się przemieścić. W takich sytuacjach dosyć często decydujemy się na wypożyczenie samochodu z wypożyczalni pojazdów.

Zalety wypożyczenia samochodu

Wypożyczenie samochodu, daje nam możliwość korzystania z pojazdu, gdziekolwiek się znajdujemy. Często decydujemy się na podróż samolotem lub pociągiem, lecz na miejscu potrzebujemy poruszać się pojazdem samochodowym. W takim wypadku, wypożyczenie samochodu jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

W momencie, gdy nasz prywatny pojazd uległ awarii, możemy wypożyczyć inny samochód i kontynuować naszą podróż. Nawet awaria naszego samochodu przed samym wyjazdem na wakacje, nie zepsuje nam wyjazdu i wypoczynku. Zaletą wypożyczenia pojazdu jest to, że koszt najmniejszego samochodu miejskiego, zaczynają się już, od kilkudziesięciu złotych za dobę wynajmu. Nie są to, więc ceny wygórowane. Oczywiście auta klasy premium są znacznie droższe i nie każdy może je wypożyczyć. Konieczny jest staż posiadania prawa jazdy, oraz minimalny wiek. Im wyższy wiek, tym droższy samochód możemy wypożyczyć.

Jeszcze jedną zaletą wypożyczenia samochodu jest to, że możemy, choć na jeden dzień, stać się posiadaczami samochodu wyższej klasy, czy samochodu sportowego, na który nigdy nie byłoby nas stać. Niektórzy lubią szpanować drogim i szybkim samochodem, dzięki wypożyczalni mogą sobie na to pozwolić.

Wady wypożyczania samochodów.

Wadą wypożyczania samochodu są formalności, jakich trzeba dokonać przed wyjazdem wybranym samochodem. Musimy przedstawić dokument tożsamości, często dwa takie dokumenty, oraz prawo jazdy. Zazwyczaj jest tak, że ważny jest również staż posiadania dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów, a także wiek osoby starającej się wynająć samochód.

Wadą jest również to, że samochodu, które są klasy premium i samochody sportowe, są dosyć kosztowne, jeżeli chcemy je wynająć. Coraz więcej firm, które zajmują się wypożyczaniem samochodów, montuje w swoich pojazdach nadajniki GPS, które mają za zadanie śledzić trasę, po której porusza się samochód. Chodzi o to, aby samochód nie został skradziony, żeby można było go w każdej chwili zlokalizować. Jest to jednak wada dla osoby, która wypożycza pojazd. Nie każdy chce, aby ktoś inny wiedział o każdym jego kroku, o miejscu aktualnego pobytu.
Wypożyczenie samochodu to duża odpowiedzialność. Nie każda wypożyczalnia weźmie na siebie koszty ewentualnej awarii czy uszkodzenia samochodu wypożyczonego. Zdarza się, że niektóre wypożyczalnie kosztami ewentualnego uszkodzenia pojazdu obarczają osobę wypożyczającą samochód.

Czy warto, więc wypożyczyć samochód z wypożyczalni pojazdów?

Pomimo wielu wad, wypożyczenie samochodu z wypożyczalni pojazdów ma zalety, które decydują o tym, że warto wypożyczać samochody. Wypożyczony pojazd to duże ułatwienie. Możemy w bardziej komfortowy sposób podróżować, a u celu podróży wypożyczyć samochód i poruszać się po okolicy. Nie musimy obawiać się o koszty ubezpieczenia, przeglądu, a nawet serwisu samochodu.

Jeżeli jest taka potrzeba, to wypożyczony przez nas samochód zostanie podstawiony w wyznaczone przez nas miejsce, z którego będziemy mogli go odebrać. Warto również wypożyczyć samochód, ponieważ możemy go zarezerwować przez Internet, dzięki czemu koszt wynajmu może być niższy. Mamy gwarancję, że otrzymamy idealny dla nas samochód na czas. Warto również zdecydować się na wypożyczenie samochodu, ponieważ jeżeli potrzebujemy przemieścić się na większej odległości to będzie to dużo tańsze rozwiązanie niż korzystanie z przewozu taksówką.

Jeżeli jeszcze nigdy nie wypożyczyliśmy samochodu z wypożyczalni to warto to zmienić i sprawdzić jak wielka to wygoda (samochód można wypożyczyć np. tutaj: http://auto-zastepcze.info/). Osoby, które choć raz skorzystały z tego rozwiązania, są zazwyczaj bardzo zadowolone i często do wypożyczalni powracają.

8 komentarze “Czy warto wypożyczyć samochód?”

  1. No pewnie, że warto. Nie wyobrażam sobie innej metody przemieszaczania się na wycieczkach zagranicznych.

  2. Zdecydowanie warto wypożyczać! Nie przeszkadzają mi nadajniki gps, chyba najbardziej uciążliwą rzeczą jest znalezienie dobrej wypożyczalni (która m.in. pokrywa koszty awarii). Przeważnie wypożyczam auta na dalszych zagranicznych wyjazdach. Nie wyobrażam sobie jechać z dziećmi np. do Hiszpanii własnym autem 😉 – wolę opcję samolot + auto z wypożyczalni

  3. Jak moje autko się zepsuło, to wypożyczyłam samochód. Uratowało mi to w tamtym czasie moje sprawy zawodowe!

  4. Oczywiście, że warto korzystać z tego typu firm. Sam nie raz korzystałem i jest do dobra opcja w nagłych wypadkach.

  5. Ja również obstawiałbym wynajem auta, ale pod warunkiem, że byłoby duże i rodzinne dające nam komfort i bezpieczeństwo. W tym roku na przykład po raz pierwszy mamy noclegi z basenem nad Polskim morzem i pożyczamy samochód w Koszalinie (najbliższe miasto). Liczyłem koszty przejazdu to wychodzi mnie tak samo jak jazda moim autem z Zakopanego (wliczam amortyzację).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *