Samochodem na wakacje – przygotowanie oraz kwestie ekonomiczne

54f601a2e61fc_-_01-rental-car-lgn-19848566

Bez wątpienia miesiące letnie, to ulubiony czas większości Polaków. To właśnie wtedy udajemy się na zasłużony wypoczynek, planujemy krótkoterminowe oraz dłuższe wyjazdy, przebywamy więcej czasu na dworze oraz odwiedzamy ciekawe miejsca na świecie. Takie wyjazdy należy odpowiednio rozplanować. Polacy udają się na urlop samochodem nie tylko nad morze Bałtyckie, czy w góry, ale także za granicę. Do takiego wyjazdu należy się odpowiednio przygotować.

Samochodem na wakacje – czy to się opłaca?

Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś swoich wczasów i zastanawiasz się, czy powinieneś się na nie wybrać samochodem, to doskonale trafiłeś. Postaramy się przytoczyć najważniejsze argumenty opowiadające za oraz przeciw podróżą własnym samochodem.
Na wstępie pragniemy zaznaczyć, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie “czy to się opłaca?”. Jeśli dystans jest niewielki, to z pewnością tak. Wiąże się to głównie z komfortem i zaoszczędzonym czasem. Podróżując własnym samochodem jesteśmy zależni tylko od siebie, w każdej chwili można zboczyć z trasy, czy zatrzymać samochód celem wypicia kawy. Niekiedy podróż pociągiem, czy autobusem może okazać się o wiele droższa.

Planujesz wakacje? Może zainteresuje Cię relaks w parku wodnym Suntag? Więcej zdjęć i szczegółów atrakcji znajdziesz na stronie https://prezentmarzen.com/wstep-do-rodzinnego-parku-wodnego-suntago-park-of-poland/

Kolejnym czynnikiem ekonomicznym jest ilość podróżnych. W przypadku wypełnienia całego wozu, koszty dojazdu oraz powrotu można podzielić na pięć osób. Może się jednak zdarzyć, iż w przypadku dalszego wyjazdu np. do Hiszpanii, czy Grecji bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie lot samolotem – bilet kupiony z wyprzedzeniem może kosztować nawet niecałe 70 złotych.
Jednak żaden środek transportu publicznego (autobusy, pociągi, czy samoloty) nie może konkurować z samochodem pod względem komfortu. W przypadku korzystania z usług transportowym tracimy swoją niezależność.

Zabudowy dla busów

Jak się przygotować do wyjazdu samochodem na wakacje?

Pierwszą kwestią jest aktualny przegląd oraz zrealizowanie wszelkich napraw, które odkładaliśmy w czasie. Brak aktualnego przeglądu technicznego, to ogromny problem w przypadku zatrzymania na trasie przez policję. Policjant w pierwszej kolejności sprawdza aktualność i stan techniczny pojazdu. Nie warto także odkładać wszelkie potrzebne naprawy w czasie. Lepiej zrealizować je przed wyjazdem, aby nie mieć niepotrzebnym problemów na wakacjach.

Gdy już ustalono stan techniczny pojazdu można przystąpić do etapu pakowania. Na wyposażeniu samochodu powinno znajdować się w pojeździe zapasowe koło, gaśnica oraz apteczka. Przed umieszczeniem walizek do bagażnika, warto zrobić w nim porządek, aby z łatwością załadować torby. Są to najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem udanego wyjazdu.
Ważną kwestią jest także trasa, którą zamierzamy dotrzeć do celu. Warto przyjrzeć jej się wcześniej, poszukać informacji o ewentualnych robotach drogowych, które mogą zdecydowanie wydłużyć podróż. Każdy odpowiedzialny kierowca powinien być zaopatrzony w papierową mapę bądź urządzenie GPS na wypadek pomyłki w trasie.

Stosując się do umieszczonych w artykule porad, zdecydowanie ograniczmy ryzyko niepowodzenia na trasie.

W artykule wykorzystano informacje ze strony rzucijedz.pl – Ciekawe miejsca

6 komentarze “Samochodem na wakacje – przygotowanie oraz kwestie ekonomiczne”

  1. My do naszego wyjazdu na Slowacje przygotowywalismy sie barzdo skrupulatnie, niestety nie przewidzielismy awarii:) samochod zepsul sie wieczorem, na drodze… sporo czasu i stresu nas to kosztowalo… znalezienie warsztatu z prawdziwego zdarzenia, holowanie samochodu…

  2. Przed wyjazdem do Chorwacji oprócz tego, że mąż dokładnie sprawdził stan samochodu, ja na wszelki wypadek wolałam wiedzieć gdzie ewentualnie zgłosić się, gdyby auto się zepsuło. Swoją drogą, czytaliście bloga Fshoq!? Sporo tam o Chorwacji właśnie.

  3. nie przygotowywalem nigdy specjalnie auta do wyjazdu do tego roku.. zrobilismy przeglad u marnego mechanika po taniosci. auto stanelo nam na jakiejs wsi i utknelismy. gdyby nie mechanik w polbskim miescie to nie wiem co by bylo, czasu bylo malo, pieniedzy tez. robcie solidne przeglady ja juz sie nauczylem

  4. jesli samochodem to tylko sprawnym, nie ryzykujcie bez sprawdzenia auta dalekiego wyjazdu!! nam się kiedys 100 km za warszawa w drodze w gory samochod zepsul i zaczelismy wakacje od mega drogiej naprawy…:/

  5. Nie ukrywam pierwszy raz wybieramy się z mężem na wakacje samochodem. Zastanawiamy się czy podczas takich wypadów warto wykupić AC ? Ktoś korzystał z takiego rozwiązania w razie jakiś problemów z autem ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *