Tarcze hamulcowe dla sportowych aut – postaw na bezpieczeństwo

Sportowe samochody to maszyny o ponadprzeciętnych osiągach. Rozpędzają się one w krótkim czasie do dużych prędkości, osiągając przy tym niezwykle wysokie obroty silnika. Co ciekawe, coraz częściej można spotkać takie maszyny na drogach publicznych. Należysz do grona szczęśliwców, którzy korzystają z tego typu pojazdów? Musisz więc wiedzieć, jak wybrać układ hamulcowy, by zapewnił on maksymalne bezpieczeństwo podczas hamowania i redukcji prędkości. Zobacz, jak ważne są wysokogatunkowe tarcze hamulcowe sportowe i gdzie ich szukać. 

Tarcze hamulcowe sportowe i ponadprzeciętne obciążenia

90 km/h – tyle wynosi ograniczenie prędkości na standardowych drogach międzymiastowych w Polsce. Oczywiście wyróżniamy również drogi szybkiego ruchu lub autostrady, na których możemy zgodnie z prawem rozpędzać się do wyższych wartości. Niemniej należy jednak pamiętać o tym, że zachowanie odpowiedniej odległości i dostępność wielu pasów o tym samym kierunku jazdy oraz obecność barier dzielących drogę maksymalizuję bezpieczeństwo uczestników ruchu. 

Samochody sportowe przystosowane są do zupełnie innych warunków – często tych, które panują na torach wyścigowych. Wiąże się to m.in. z dużo wyższymi prędkościami, bliższym kontaktem z innymi pojazdami i agresywnym stylem jazdy. Zwykłe hamulce zwyczajnie nie są w stanie sobie poradzić w takich sytuacjach. Na ratunek przychodzą więc tarcze hamulcowe sportowe i wszystkie pozostałe elementy układu hamowania (tj. klocki, zaciski itp.). Jeśli więc korzystasz z auta sportowego na co dzień (tj. Mercedes AMG, BMW M Power itp.), zadbaj o to, by pojazd został wyposażony w dostosowane do niego podzespoły. 

Co różni tarcze hamulcowe sportowe od standardowych?

Tarcze hamulcowe przystosowane do aut sportowych wykonane są z innowacyjnych materiałów, które zupełnie inaczej zachowują się w trakcie jazdy i hamowania. Są one zatem przystosowane do wyższych przeciążeń, a co za tym idzie temperatur i poza pewną granicą, nagrzewają się o wiele wolniej – co również maksymalizuje ich żywotność w trakcie normalnej jazdy. Do tego dochodzi konstrukcja układu hamulcowego, który przystosowany jest do wykorzystania tarczy hamulcowych o większym rozmiarze, grubszych ścianach i nieco bardziej nieszablonowej formie. 

Chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie tarcze hamulcowe sportowe poradzą sobie z ponadprzeciętnymi osiągami Twojego auta? Warto więc wybrać wysokiej jakości wyroby, które sygnowane są logo najpopularniejszych producentów w branży. Znajdziesz je w Ebcbrakes.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *