Fotografia ślubna na wyższym poziomie – masz na to szansę, rozejrzyj się po garażu!

Dojrzałe branże są zwykle bardzo konkurencyjne. Fakt ten nie może mieć większego znaczenia niż dla branży, takiej jak fotografia ślubna. Nowe pełnoklatkowe lustrzanki jednoobiektywowe są dostępne w coraz bardziej dostępnych cenach. W rezultacie każdy, kto choćby najmniej interesuje się fotografią, może mieć większe szanse na to, by robić zdjęcia na poziomie profesjonalnym i zmniejsza to mocno przepaść między amatorami a profesjonalistami. Poprzeczka reprezentująca, że tak powiem, profesjonalną jakość pracy jest coraz wyższa. W tym środowisku niektórzy fotografowie są w stanie dalej doskonalić swoje rzemiosło, podczas gdy inni tracą klientów.

Zaawansowane techniki fotograficzne

Liderzy myśli i innowatorzy w społeczności fotograficznej nadal wybierają i wykorzystują najnowocześniejsze techniki fotograficzne, które sprawiają, że ich prace wyróżniają się wśród tłumu. W ciągu ostatnich kilku lat działo się to w zawrotnym tempie. Pojawiają się nowe terminy w społeczności opisujące użycie przedmiotów gospodarstwa domowego do tworzenia efektów wizualnych w aparacie, bez postprodukcji – korzysta z tego nawet fotografia ślubna (!). Ostatecznym rezultatem jest zalew nowej ekspresyjnej kreatywności artystycznej, która porusza pole w sposób, który wcześniej nie był praktykowany.

W jaki sposób mogą się zaangażować poszczególni fotografowie? Pomożemy Ci poniżej, nawiązując do przedmiotów codziennego użytku, których możesz do tworzenia nowych stylów pracy.

Metalowe rurki – znajdziesz je w każdym garażu!

Technika „pierścienia ognia” (trafnie zatytułowana ze względu na możliwość dodania okrągłego rozbłysku wokół obiektu) zyskuje na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Technika ta polega na umieszczeniu metalowej rurki przed soczewką i użyciu zewnętrznego źródła światła (zwykle słońca, ale czasami lampy stroboskopowej), aby prześwitywać przez rurkę do soczewki.

Możesz użyć dowolnego rodzaju rur, które mogą odbijać światło. W konsekwencji rury metalowe i stalowe są w związku z tym lepsze od tworzyw sztucznych. Jeśli nie znajdziesz ich w swoim garażu – rury te można znaleźć zasadniczo w każdym sklepie z narzędziami, w wielu wykończeniach i modach, z których każdy może dawać różne efekty wizualne. Rurki o różnych średnicach są dobrze dopasowane do różnych ogniskowych, rozmiarów obiektów itp. co daje wiele twórczych możliwości.

Technika ta jest przydatna, ale może być trudna do poprawnego zastosowania w terenie, ponieważ zewnętrzne źródło światła musi znajdować się w bardzo szczególnym położeniu względem soczewki, aby odpowiednio odbijać odblask ze źródła światła do soczewki. Bez zewnętrznego źródła światła użyteczność tych lamp szybko zbliża się do zera, ponieważ są one przydatne tylko w zakresie ich zdolności odbijania światła. Bez zewnętrznego światła masz tylko… metalową rurkę zasłaniającą widok. Są one zatem mniej wszechstronne niż inne opcje, ale nadal przydatne, jeśli można właściwie zidentyfikować środowiska, w których byłyby odpowiednie. Warto spróbować tej techniki tworząc ślubne zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *