Jakim samochodem do ślubu?

01

Wyjątkowy dzień – wyjątkowy samochód

Ten jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy dzień. Dzień ślubu i wesela. Chcemy, by wszystko wypadło perfekcyjnie, by nic nie zakłóciło ceremonii, by nie wypadła żadna nieprzyjemna niespodzianka. Pierwsze przygotowania czynimy już na rok, dwa lata przed datą ślubu.

Rezerwujemy salę, umawiamy termin w kościele/urzędzie stanu cywilnego, wybieramy suknię ślubną/garnitur, uzgadniamy menu, szukamy fotografa i zastanawiamy się nad oprawą muzyczną. Wszystko pięknie, ale czy nie zapomnieliśmy o czymś? Mamy w co się ubrać, wiemy jak będzie wyglądał nasz ślub… No tak, jeszcze trzeba czymś na ten ślub dojechać. Niektórzy liczą w tej kwestii na brata Zbyszka, wujka Józka czy znajomego taksiarza, ale chyba… nie tędy droga. Ten dzień jest wyjątkowy, pamiętasz? Więc i twój samochód do ślubu ma być wyjątkowy. Pytasz, gdzie go znaleźć? Nic prostszego! Wyszukiwarka internetowa pomoże znaleźć ci firmę, która zajmuje się ich wynajmem. Jest ich wiele i zazwyczaj posiadają one bogatą ofertę. A musisz wiedzieć, że możesz wybrać:

-limuzynę
-zabytkowe auta
-luksusowe kabriolety, ekskluzywne marki
-dorożki, bryczki, karety
-nietypowe (np. sanie konne, dyliżans, ciężarówka, motocykl, wojskowy hummer)

Dodatkowo, oprócz swojego idealnego samochodu do ślubu, możesz również zamówić autokar dla swoich gości. A wszystko to po to, by dzień twojego ślubu był dopięty na ostatni guzik.

02

Czy warto wypożyczyć taki samochód?

Punkty usługowe oferujące odpłatny wynajem samochodów od kilku już lat cieszą się rosnącą popularnością w Polsce. Jeszcze nie tak dawno wynajem samochodów kojarzony był głównie z wypożyczaniem limuzyn do ślubu. Dzisiaj jednak z wypożyczalni korzystają bardzo różni klienci. Samochody wynajmują zarówno klienci biznesowi jak i osoby prywatne. Firmy wynajmują samochody zazwyczaj wtedy gdy goszczą zagraniczne delegacje i wtedy na kilka dni udostępniają swoim gościom auta. Do wypożyczalni udajemy się także wtedy gdy nasze podstawowe auto ulegnie awarii.

Dodatkowo skorzystanie z usług wypożyczalni aut okazuje się być bardzo wygodne podczas pobytów wakacyjnych gdy na urlop wybierzemy się pociągiem albo samolotem. Zdarza się także, że ktoś wypożycza dobry samochód z powodów reprezentacyjnych bo ma ważne spotkanie biznesowe.

Opłaty za wynajem samochodów z reguły liczone są za dobę i są tym niższe im dłużej trwa wynajem. W tej cenie oczywiście nie jest zawarte paliwo. Aby móc w ogóle wypożyczyć samochód trzeba wpłacić kaucję a dodatkowo większość wypożyczalni honoruje jedynie karty kredytowe, gdyż ich posiadacze postrzegani są jako bardziej wiarygodni. Za dodatkową opłatą można także skorzystać z usługi podstawienia auta w określone miejsce.

Wypożyczalnia samochodów to bardzo ciekawa opcja, która ma wiele zalet. Doceniają to przede wszystkim osoby, które nie mają własnego auta a jedynie okazjonalnie potrzebują skorzystać z samochodu. Dla takich osób usługi wypożyczalni są z pewnością tańsze niż utrzymywanie własnego auta, które większość czasu stałoby nieużywane.

Toyota Prius 2010

Hybrydowe czy konwencjonalne?

Auta hybrydowe, czyli posiadające dwa rodzaje napędu: spalinowy, oraz elektryczny, są przyszłością motoryzacji. Warto przy zakupie nowego auta pomyśleć nad kupnem hybrydy. Jest to bardzo sprytna myśl połączenia dużego zasięgu z oszczędnością i wygodą w krótszych dystansach. Dodatkowo są bezcenne dla osób, którym zależy na tym by nasze środowisko zostało zachowane dla przyszłych pokoleń.

Wiele celebrytów i gwiazd jeździ takimi samochodami, lansując w ten sposób trendy ochrony środowiska.
Dla nieprzekonanych warto wspomnieć, że mimo większej ceny hybrydy od konwencjonalnych samochodów, to jednak koszty nam się zwrócą po dwóch-trzech latach, a przy odpowiedniej jeździe nawet szybciej. Niech nikt sobie nie pomyśli, że takie auta potrafią być awaryjne. Tak nie jest.

Technologia aut hybrydowych istnieje od ponad trzydziestu lat i jest stale rozwijana. Tworzą ją znane nam marki aut spalinowych jak: Toyota, BMW, czy Nissan. Osiągi również są niczego sobie. Niektóre nawet przewyższają przyspieszeniem i prędkością inne auta.

Przykładem może być najnowszy model McLarena.
Zamierzasz wynająć samochód do ślubu? Wynajmij samochód hybrydowy!

2 komentarze “Jakim samochodem do ślubu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *