Dobre kosmetyki samochodowe — jak znaleźć wysokiej jakości produkty?

Czasy, kiedy samochód służył jedynie do transportu ludzi bądź towarów, już dawno minęły. Obecnie traktuje się je jak wizytówkę, a często też inwestycję. Z tego względu oprócz regularnych przeglądów i napraw, właściciele aut przywiązują dużą wagę do wyglądu zewnętrznego oraz dbają o najmniejsze detale wyposażenia. Jednak koszt pełnej usługi detailingowej, często przekracza możliwości finansowe. W związku z tym, producenci kosmetyków samochodowych, wprowadzili na rynek takie, których stosowanie na własny użytek jest bezpieczne oraz gwarantuje efekt porównywalny do tego, jaki proponują profesjonalne firmy. 

W internecie oraz na sklepowych półkach można znaleźć produkty czyszczące, zabezpieczające, a nawet zestawy naprawcze. Nieograniczony dostęp oraz ilość kosmetyków samochodowych powoduje, że konsumenci mają problem z wyborem tego, który będzie odpowiedzią na ich potrzeby oraz zapewni nienaganny efekt finalny.

Jakie są dobre kosmetyki do auta?

Decydując się na samodzielne dbanie o auto, warto wybrać sprawdzone, markowe preparaty, które posiadające dużą ilość pozytywnych opinii. Gdzie w takim razie szukać? W pierwszej kolejności warto sprawdzić sklepy specjalistyczne i motoryzacyjne, aby dowiedzieć się, czego używają profesjonaliści. Ceny w takich miejscach mogą być zawyżone, w związku z tym warto porównać je z innymi sklepami. Kolejnym miejscem, do którego warto się udać, są markety. Często mają w swojej ofercie produkty renomowanych firm, które cechuje wysoka jakość, idąca w parze z atrakcyjną ceną. Przed podjęciem decyzji, dobrym pomysłem jest sprawdzenie w Internecie opinii na temat wybranego produktu oraz skorzystanie z popularnych porównywarek cenowych.


Dobre kosmetyki samochodowe dostępne w sklep.motogo.pl to przede wszystkim takie, które oprócz tego, że spełniają swoje zadanie w momencie ich stosowania, utrzymują pojazd w nienagannej kondycji, nawet przy wielokrotnym stosowaniu. Warto więc zwrócić uwagę na skład produktu. Firmy, aby ograniczyć koszty produkcji i zachęcić klientów niską ceną, często stosują tańsze zamienniki, bądź chemię, która w dłuższej perspektywie jest szkodliwa. 

Czego unikać? Przede wszystkim środków, które w swoim składzie zawierają kwasy, ocet, wybielacz bądź drobinki przyczyniające się do ścierania. Wskazane produkty mogą powodować odbarwienia, uszkadzać lakier, a nawet powodować korozję. Z tego względu warto zdać się na profesjonalne doradztwo oraz firmy istniejące na rynku od wielu lat, będące ekspertami w swojej dziedzinie. Podstawowymi kosmetykami samochodowymi, które warto mieć w garażu, są: szampony samochodowe, woski, pasty polerskie, środki do czyszczenia szyb, kokpitu oraz tapicerki.

Co do czyszczenia wnętrza samochodu?

Prawidłowe czyszczenie wnętrza samochodu powinno składać się z kilku etapów. Chcąc zachować auto w nienagannym stanie, nie wystarczy ograniczenie się do odkurzenia oraz prania foteli samochodowych. Środek do czyszczenia tapicerki należy dobrać odpowiednio do materiału, z jakiego jest wykonana. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, można zdecydować się na koncentrat bądź płyn do stosowania na mokro. Jeśli plamy są niewielkie, warto wybrać piankę, która działa miejscowo i nie wymaga późniejszego suszenia. Warto wiedzieć, że ten rodzaj kosmetyków samochodowych bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem podsufitki oraz z materiałowymi dywanikami samochodowymi. Kolejnym elementem, któremu należy poświęcić więcej czasu, jest kokpit. To w jego zakamarkach zbiera się najwięcej kurzu oraz zanieczyszczeń. Do jego czyszczenia warto wykorzystać szampony oraz pianki przeznaczone do czyszczenia wnętrza auta, nawilżane ściereczki do kokpitu bądź środki dedykowane do powierzchni plastikowych i gumowych. Do umycia wewnętrznej części szyb można zastosować mokre chusteczki dedykowane do szyb bądź tradycyjne płyny ze spryskiwaczem.

Jakie preparaty do mycia auta?

Klasycznym i ogólnodostępnym preparatem służącym do czyszczenia są szampony samochodowe. Należy wybrać te o naturalnym PH, które jest bezpieczne dla lakieru. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy konieczne jest oczyszczenie samochodu z nagromadzonych osadów mineralnych. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie środka czyszczącego o odczynie kwasowym. Godnym uwagi są produkty, nadające powierzchni właściwości hydrofobowe. W praktyce oznacza to szybkie schnięcie, bez widocznych plam oraz zacieków, a także dłuższe utrzymanie karoserii w czystości.


Najszybszym oraz najtańszym sposobem zabezpieczenia lakieru jest wosk. Warto stosować go po każdym myciu, gdyż chroni on powłokę przed uszkodzeniami związanymi z działaniem warunków atmosferycznych, pyłem, kamieniami, czy też ingerencją osób trzecich. Inwestycja w ten środek będzie dużo mniejszym wydatkiem, niż ewentualne późniejsze naprawy. Ich unikatową cechą jest ochrona przed promieniowaniem UV, które w znacznej mierze przyczynia się do blaknięcia oraz odbarwiania koloru. Niewątpliwie dodatkowym atutem jest nabłyszczenie auta oraz fakt, że wosk ułatwia i znacznie skraca czas kolejnego mycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *