Kredyty na auto z ubezpieczeniem – na czym to polega?

1-intro
Myśląc o kredycie, często zapominamy o dodatkowej części, która jest dołączona do produktu bankowego, czyli o ubezpieczeniu kredytu. Porównując oferty banków działających na rynku finansowym łatwo jest zauważyć, że opcje ubezpieczenia oraz kwestia z ich dobrowolnością jest uzależniona od samego banku. Dlaczego warto jest wybrać ubezpieczenie kredytu i w jakich sytuacjach jest ono pomocne?

Część banków działających na rynku wprowadziło obowiązek ubezpieczenia produktów bankowych. Dostępne ubezpieczenia chronią kredytobiorców od takich sytuacji, jak śmierć, inaczej ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie na wypadek trwałego kalectwa, chroniące przed utratą czy niezdolnością do pracy, niskim wkładem własnym czy ubezpieczenie nieruchomości, działające w przypadku kredytu hipotecznego. Coraz częściej ubezpieczenie kredytu zastępuje inne znane zabezpieczenia, jak chociażby żyrant. Część instytucji narzuca zakup ubezpieczenia kredytu w swojej instytucji, jednak jeśli mamy wybór, warto porównać oferty ubezpieczeń z różnych instytucji, dzięki czemu kredytobiorca ma możliwość porównania ofert i wybrania najbardziej korzystnej opcji dla siebie.

Jak wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie?

Jeśli kredytobiorca zdecyduje się na zakup ubezpieczenia powinien w pierwszej kolejności porównać oferty dostępnych na rynku ubezpieczeń oraz wybór ubezpieczenia chroniącego nas przed konkretnym nieplanowanym zdarzeniem. Decydując się na ubezpieczenie kredytu należy również sprawdzić warunki uzyskania pomocy w momencie nastania nieplanowanej sytuacji, na przykład z chwilą utraty pracy. Często okazuje się, że licząc na odszkodowanie należy spełnić określone warunki, a nie wszystkie sytuacje umożliwiają wypłatę odszkodowania. Sama wysokość odszkodowania również nie jest jednoznaczna. Zazwyczaj nie zdarza się, aby ubezpieczyciel wypłacił pełną kwotę ubezpieczenia, a jego ostateczna wysokość uzależniona jest od poziomu zarobków ubezpieczenia. Jak widać, istnieje wiele istotnych kwestii wpływających na wybór ubezpieczenia, dlatego też przed jego wyborem należy dokonać dokładnej analizy rodzajów ubezpieczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie wzoru umowy ubezpieczeniowej i zapoznanie się ze szczegółami samego ubezpieczenia.

Najczęściej popełniane błędy

Ubezpieczenie kredytu jest nową, coraz częściej wybieraną formą zabezpieczenia kredytu. Szczególnie ważne jest to podczas kredytów hipotecznych lub innych kredytów opiewających na wysoką kwotę lub rozłożoną na wieloletnie raty. Niestety wciąż spora grupa kredytobiorców posiada niewystarczające informacje o ubezpieczeniach kredytów, myśląc, że ubezpieczenie pomoże w spłacie raty w razie każdego problemu. Właśnie dlatego tak istotne jest zapoznanie się z warunkami każdego z ubezpieczeń, które nas interesuje. Należy również pamiętać, że nie wszystkie rodzaje ubezpieczeń są dla nas opłacalne, dlatego też spośród dostępnych ubezpieczeń najlepiej jest wybrać najlepiej dopasowane do swojego kredytu.

Więcej informacji na temat pożyczek uzyskasz na stronie Kredyty, pożyczki, lokaty – portal finansowy

Jeden komentarz dla wpisu “Kredyty na auto z ubezpieczeniem – na czym to polega?”

  1. Ja jak brałem kredyt na auto to wziąłem go pod zastaw innego (żony) 🙂 Wszystko poszło bez problemów. Korzystałem usług pewnej firmy. Podaję namiary: Safe house kontakt – jakby ktoś potrzebował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *