Najtańsze OC : jak spełnić marzenie o bezpiecznej jeździe bez wydawania majątku?

Oszczędność pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu – jest możliwa. Mimo iż najnowsze badania pokazują, że średni koszt ubezpieczenia samochodu w pierwszym kwartale tego roku (we wszystkich grupach wiekowych) wynosił naprawdę wysokie sumy – to i tak jest szansa na to, by złapać fajną okazję, jak na OC najtaniej na Panocek.pl to udowadnia.

Nic więc dziwnego, że kierowcy szukają wskazówek, jak znaleźć tańsze ubezpieczenie samochodu. Korzystając z funkcji pozwalających na porównanie tego, co do zaproponowania ma rynek, może sprawdzić świetne oferty ubezpieczeń samochodowych. Chcemy pomóc, dlatego nie ociągaj się, ale już teraz spójrz na nasze najlepsze wskazówki, które pomogą Ci obniżyć składki.

Wybierz tańszy samochód, aby go ubezpieczyć

Prowadzony samochód może mieć duży wpływ na Twoje ubezpieczenie, ponieważ niektóre modele oferują średnio niższe składki niż inne. Zawsze sprawdzaj, w której grupie ubezpieczeniowej jest samochód, zanim zdecydujesz się go kupić.

Porównaj wiele ofert ubezpieczenia samochodu

Ponieważ ubezpieczenie samochodu osób trzecich oferuje najbardziej podstawowy poziom ubezpieczenia, łatwo jest zrozumieć, dlaczego ludzie zakładają, że jest to najtańsza opcja. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ ceny ubezpieczenia samochodu zależą od okoliczności każdej osoby. Porównaj ubezpieczenie samochodu i sprawdź ceny kilku głównych rodzajów ubezpieczeń samochodowych.

Zmniejsz roczny przebieg

Zrozumiałe jest, że jeśli ograniczysz czas podróży, Twój ubezpieczyciel może uznać Cię za osobę niosącą niższe ryzyko, a tym samym zmniejszyć składkę. Twój ubezpieczyciel zapyta, ile średnio przejechałeś kilometrów – jest to jeden z głównych czynników wykorzystywanych do obliczania składki ubezpieczeniowej.

Ustaw swój przebieg na jak najniższym poziomie, ale bądź realistą. Jeśli zgłosisz roszczenie, a Twój ubezpieczyciel odkryje, że Twój szacunek nie był dokładny, mogą zdecydować się nie wypłacać Ci w wcześniej ustalonej stawce.

Zapłać za jednym razem

Jeśli możesz sobie pozwolić na opłacenie rocznej premii za jednym razem, możesz zaoszczędzić pieniądze. Pomimo oczywistej atrakcyjności rozłożenia kosztów ubezpieczenia samochodu, twój ubezpieczyciel może naliczyć odsetki od miesięcznych rat.

Zwiększ swoją nadwyżkę

Wszystkie polisy ubezpieczeniowe samochodu mają nadwyżkę, czyli kwotę, którą będziesz musiał zapłacić, jeśli złożysz wniosek. Jeśli zdecydujesz się zapłacić wyższy dobrowolny nadmiar, możesz zobaczyć obniżenie składki. Należy jednak pamiętać, że może to kosztować więcej, jeśli wystąpisz z roszczeniem, ponieważ będziesz musiał zapłacić wyższy dobrowolny nadmiar, jak również obowiązkowy nadmiar ustalony przez ubezpieczyciela.

Nie płać za ubezpieczenie, którego nie chcesz

Niektóre polisy obejmują dodatkowe świadczenia, takie jak samochód turystyczny, osłona przedniej szyby, ubezpieczenie na wypadek awarii i ochrona prawna samochodu.

Wszystkie te z pewnością mogą się przydać, ale prawie na pewno zwiększą Twoją składkę. Jeśli zechcesz zaryzykować, skorzystanie z tych dodatków w ramach polisy pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w krótkim okresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *