Firma obciążona pracą – pomyśl o zewnętrznym wsparciu finansowym!

Finanse są podstawą większości firm, umożliwiając im zbudowanie solidnych podstaw do napędzania wzrostu i przyspieszenia sukcesu. Jednak w wielu przypadkach dla małych firm i start-upów zespoły finansowe składają się albo z pracowników, którzy niekoniecznie mają zaplecze finansowe, albo mają bardzo przeciążone obciążenie pracą – dlatego nie mogą nadążyć za popytem.

16% startupów upada, ponieważ brakuje im efektywnej administracji finansowo-księgowej. Chociaż ta liczba może być zniechęcająca, zewnętrzny doradca finansowy taki jak ksiegowawroclaw.com może złagodzić potencjalne problemy wynikające z nieefektywnych zespołów finansowych.

Liderzy często mają trudności z zachowaniem elastyczności i rozwojem w stałym tempie dzięki swoim strategiom rozwoju, jednocześnie żonglując czasem, talentem i pieniędzmi. W tym artykule omówimy, w jaki sposób zewnętrzny partner finansowy może przyspieszyć rozwój Twojej organizacji i umożliwić Ci skupienie się na Twojej firmie.

Dostęp do technologii i wiedzy

W dziedzinie finansów istnieje wiele przepisów i aplikacji, o których firmy muszą być zawsze: świadome i stale je śledzić. Śledzenie takich zmian w przepisach finansowych może być:

  • czasochłonne,

  • mylące,

  • kosztowne.

Korzystając z zewnętrznego partnera finansowego, liderzy nie muszą poświęcać zasobów finansowych i ludzkich, aby uzyskać dostęp do najlepszych technologii i ekspertów lub rozplątać, które oprogramowanie finansowe jest właściwe do użycia. Zamówienie zewnętrznego doradcy finansowego może pomóc firmom wyprzedzać zmiany w wymaganiach prawnych i finansowych, zapewniając jednocześnie organizacjom dostęp do najbardziej aktualnego oprogramowania.

Cięcie kosztów

Partnerzy zewnętrzni mogą również pomagać dyrektorom biznesowym w wysiłkach ograniczania kosztów. Dla przykładu, 70% firm szuka m.in. pomocy zewnętrznej w redukcji kosztów.

W niektórych przypadkach popyt na usługi finansowe może ulegać znacznym wahaniom w zależności od projektów lub ram czasowych. Zawarcie umowy z zewnętrznym dostawcą umożliwia firmie zatrudnienie fachowca na czas określony, skupiającego się na konkretnym projekcie lub operacji.

Znaczące cięcia kosztów są związane z projektami długoterminowymi, w tym 60% spadek kosztów ogólnych. Praca jest często jednym z najdroższych aspektów prowadzenia firmy. Wewnętrzny dział finansowy może często wiązać się z wieloma ukrytymi kosztami, takimi jak podatki, świadczenia, czas wolny, sprzęt lub szkolenia. Co więcej, w przypadku małych i średnich firm profesjonalista, który nie może być przez cały czas produktywny, może kosztować cenne zasoby.

Zatem wykorzystanie korzyści płynących z zatrudniania zewnętrznego dostawcy usług finansowych może pomóc firmom w zarządzaniu kosztami HR bez uszczerbku dla jakości pracy.

Więcej czasu na skupienie się na swoim biznesie

Istnieje kilka sygnałów ostrzegawczych, że twoja administracja finansowa nie ma kontroli, takich jak trudności z nadążaniem za popytem lub ekspansją. Pracownicy na wczesnych etapach działalności firmy mogą czuć się przytłoczeni lub przepracowani, nie mając czasu na skupienie się na produktywnej, kreatywnej pracy, która może pomóc firmie szybciej odnieść sukces. 49% firm korzysta z zewnętrznych partnerów finansowych, aby zwolnić czas i zasoby, aby skoncentrować się na celach biznesowych i rozwoju.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *