Co wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o naprawie zmywarki?

Kiedy drogie urządzenie gospodarstwa domowego się psuje, zwykle trzeba wybierać między naprawą a wymianą. Naprawa będzie prawie zawsze tańsza niż wymiana, ale możesz uzyskać lepszy stosunek jakości do ceny, kupując nową maszynę. Zatem najlepszy sposób postępowania będzie prawdopodobnie zależał od twoich okoliczności. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Czy masz gwarancję?

Jeśli Twoja zmywarka przestanie działać, najlepiej, aby nadal była objęta gwarancją producenta. Najczęstszy okres gwarancji na zmywarki wynosi tylko jeden rok, więc jest mało prawdopodobne, aby awaria została objęta. Niektórzy producenci oferują dłuższe okresy gwarancyjne na niektóre elementy, takie jak stojaki, elektronika lub wkładka do wanien i drzwi.

Głównym producentem z najlepszym okresem gwarancyjnym jest LG, ponieważ oferuje dwuletnią gwarancję na części, pięć lat na szafy i elektronikę, ale wciąż tylko rok na koszty robocizny.

Jak bardzo jest zepsuta?

Na szczęście większość producentów może pomóc Ci zdiagnozować problem ze zmywarką za pośrednictwem telefonu, poczty e-mail lub pomocy na czacie na żywo. Oznacza to, że możesz (miejmy nadzieję) uniknąć konieczności płacenia za wizytę technika tylko po to, aby dowiedzieć się, co jest z nim nie tak i ile będzie kosztować naprawa zmywarek warszawa.

Jeśli możesz określić przyczynę problemu, powinno to wskazywać, jaki będzie koszt naprawy. Oczywiście koszt naprawy maszyny w porównaniu do pierwotnej ceny zakupu oraz ceny nowej maszyny będzie jednym z najważniejszych elementów Twojej decyzji.

Koszty względne

Naprawa maszyny będzie zazwyczaj tańsza niż zakup nowej, ale naprawa starej maszyny może nie zapewnić tak dużej wartości w stosunku do ceny.

Zasadą, z której często korzystają ludzie, jest nie wydawanie na naprawy więcej niż 50% pierwotnej ceny zakupu, ponieważ w tym momencie nie uzyskuje się zbyt dużej wartości w stosunku do ceny. Oczywiście od Ciebie zależy, ile chcesz wydać na naprawy, ale warto pomyśleć o kosztach w tych kategoriach, aby móc łatwo porównać koszty różnych opcji.

Ceny nowych zmywarek różnią się znacznie – jak w przypadku większości rzeczy, będziesz musiał zapłacić więcej za wyższą jakość i więcej funkcji.

Jak długo potrwają naprawy?

Jeśli Twoja zmywarka jest dość stara, być może trzeba będzie się również zastanowić, czy w najbliższej przyszłości nie ulegnie ponownej awarii. Miejmy nadzieję, że gdy skontaktujesz się z producentem w celu uzyskania pomocy, będzie on w stanie udzielić Ci porady na temat tego, jak długo maszyna może wytrzymać.

Jeśli zmywarka prawdopodobnie przetrwa jeszcze pięć lat, warto ją naprawić i poczekać na modernizację, w zależności od tego, jak drogie będą naprawy. Jeśli jednak istnieje prawdopodobieństwo, że maszyna ponownie się zepsuje w ciągu roku, lepiej przeznaczyć pieniądze, które byś wydał na naprawy, na koszt nowej maszyny.

Chociaż zakup nowej zmywarki będzie prawdopodobnie znacznie droższy niż naprawa starej, uzyskasz również wszystkie korzyści wynikające z posiadania nowej zmywarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *