Samochód w kredycie firmowym – co na to radca finansowy?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców decyduje się na wsparcie swojej działalności różnego rodzaju kredytami. To dobre rozwiązanie, które umożliwia rozwój firmy czy ustabilizowanie kondycji finansowej. Jeśli bierzemy kredyt na zakup urządzeń czy pojazdów, własne środki pozostawiamy jako zabezpieczenie w sytuacji trudnej kondycji finansowej. Jak widać, po kredyty sięgają nie tylko ci przedsiębiorcy, którym źle się wiedzie, ale również właściciele firm, którym zależy na nieustannym rozwoju.

Wielu przedsiębiorców z biegiem czasu potrzebuje dodatkowego samochodu firmowego, do użytkowania zarówno przez właściciela firmy, jak i przez jej pracowników. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zakup samochodu w kredycie firmowym. Można też skorzystać ze zwykłego kredytu samochodowego, który spośród wszystkich dostępnych kredytów jest jednym z najniżej oprocentowanych. Kredyt samochodowy umożliwia sfinansowanie stu procent zakupu samochodowego. Jednak trzeba mieć świadomość, że jest to pewnego rodzaju kredyt celowy, którego nie można wydać na żaden inny cel niż nabycie auta.

Kredyt gotówkowy nie tylko na samochód

Jeśli potrzebujemy samochodu firmowego, ale jednocześnie chcemy rozwijać firmę i zdobyć dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorstwa, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy na firmę. Doradcy kredytowi uważają, że taka opcja będzie optymalna, pozwoli bowiem nie tylko na zakup jednego czy kilku samochodów, ale równocześnie na posiadanie dodatkowych środków, które można spożytkować na zakup innych maszyn, remont firmy czy poszerzanie rynków zbytu. Kredyty firmowe gotówkowe można bowiem wydać na dowolny cel. Sprawdzają się świetnie zarówno w gorszej sytuacji finansowej firmy, jak i wtedy, gdy chcemy szybko i sprawnie ją rozwijać.

Zanim weźmiesz kredyt, skonsultuj to z niezależnym doradcą

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania firmowego, warto najpierw bardzo dokładnie przeanalizować stan firmowych finansów. Trzeba bowiem pamiętać, że kredyt na firmę trzeba będzie spłacać przez następnych kilka czy nawet kilkanaście lat. Przez cały okres spłacania raty kondycja finansowa przedsiębiorstwa może być nieco osłabiona, gdyż trzeba będzie co miesiąc sporą część dochodów oddawać bankowi. Jeśli więc bierzemy kredyt, zawsze powinien być on na miarę możliwości finansowych firmy. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego, który ma doświadczenie w kredytach firmowych i jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie. Doradztwo kredytowe Tomasz Wostal to sprawdzony profesjonalista, który bez problemu dopasuje nam kredyt na miarę indywidualnych potrzeb. Co więcej, doradca ma aktualną wiedzę na temat dostępnych obecnie na rynku kredytów dla firm, ich wszystkich parametrów korzyści czy negatywnych stron. Dzięki temu wie, która opcja będzie w danym czasie najkorzystniejsza i najbardziej właściwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *