Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?

Wiele osób coraz częściej decyduje się na wypożyczenie samochodu. Jest to świetnie rozwiązanie dla firm, ale także dla osób indywidualnych, które na co dzień nie korzystają z samochodu. Polacy często wypożyczają samochody celem wyjazdu na weekend weekend, wakacje czy podczas powrotów do ojczyzny. Jakie są zatem najczęściej wybierane samochody przez Polaków?

Najczęstsze wybierane samochody w wypożyczalniach

Najchętniej wybieranymi samochodami są pojazdy klasy C. Są to między innymi:

  • Seat Leon
  • Opel Astra
  • Peugeot 308
  • Mazda 3
  • Volkswagen Golf
  • Kia Ceed
  • Hyundai i30
  • Audi A3

Wypożyczalnie samochodowe, które mają takie samochody w swojej ofercie mogą liczyć na duże zainteresowanie wielu klientów. Powyższe modele zapewniają duży komfort jazdy przy jednoczesnym niewielkim spalaniu podczas jazdy autostradą. Najczęściej wybierane są samochody kompaktowe oraz sedan, ponieważ są one ekonomiczne i gwarantują wystarczająca miejsca w środku.

Powyższa klasa cenowa w różnych miejscowościach oraz regionach może się wahać w okolicach od 100 do 200 zł. Na ostateczną cenę składa się przede wszystkim wyposażenie samochodu, pojemność silnika, rok produkcji oraz długość wynajmu. Ponadto, należy pamiętać również o ubezpieczeniu, które warto zakupić, aby później nie ponosić żadnej odpowiedzialności.

Samochody dostawcze – nowy trend

Coraz więcej klientów decyduje się również na wynajem samochodów dostawczych. Wiele osób potrzebuje przetransportować wielkogabarytowe rzeczy i wówczas jest to dla nich świetne rozwiązanie. Podczas przeprowadzki samochody dostawcze będą idealnym wyborem. Dodatkowo firmy oferują busy 9-osobowe, dzięki którym możemy wybrać się na weekend nawet w większym gronie lub na wakacje.

Samochody premium – większe zainteresowanie

W Polsce dużym powodzeniem  cieszą się także samochody premium. Wypożyczalnie samochodowe odnotowały wzrost zainteresowań tymi pojazdami. Polacy chętnie wybierają modele bardzo ekskluzywne oraz wysokiej klasy auta. Z czego to wynika? Choć koszty wypożyczania tego typu samochodów są większe, to wysoki jest również komfort podróży oraz prestiż.  Samochody premium, które ma niemal każda wypożyczalnia, wynajmowane są dla wysokiej rangi pracowników oraz przedstawicieli firm, a także przez osoby, które cenią sobie najwyższe standardy jakościowe oraz styl, wygodę i najnowsze rozwiązania. Ponadto, samochody premium, z wypożyczalni, to doskonały pomysł na atrakcje z okazji na przykład ślubu czy wieczoru kawalerskiego

Premium samochody, które ma dana wypożyczalnia to koszt od 300 zł do 600 zł za dobę. Trzeba też liczyć się z koniecznością wpłaceniem wyższej kaucji oraz tego, iż prawdopodobnie spalą  więcej paliwa z powodu dużych silników.

Podsumowanie

Jak łatwo zauważyć Polacy na swoją podróż coraz chętniej wybierają wygodne i bezpieczne samochody. Wypożyczalnia samochodów CAR-RENTAL.PL w Rzeszowie oferuje szeroki wybór samochód osobowych, dostawczych oraz busów. Dodatkowo możesz wybrać wyposażenie, które przyda ci się podczas dłuższej trasy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *