Prawo spadkowe – do kogo zwrócić się o pomoc z napisaniem wniosku o odszkodowanie?

Prawo spadkowe należy do dosyć skomplikowanych i zawiłych dziedzin prawa. Osoby, które muszą zmierzyć się ze sprawą spadkową, powinny od razu zabrać się za szukanie dobrego, doświadczonego prawnika. Na własną rękę może się bowiem okazać, że całkowicie polegniemy w walce z przepisami.

W zapisach prawa spadkowego wiele jest nieścisłości lub informacji, które można interpretować na wiele sposobów. Różne są zasady postępowania w zależności od tego, czy spadkodawca zostawił testament czy nie pozostawił żadnego dokumentu i konieczne jest korzystanie z dziedziczenia ustawowego. Bywa często tak, że spadkobiercy nie są w stanie się dogadać co do testamentu czy nawet dziedziczenia ustawowego. Zdarza się, że mają tek jest zabierany czy ukrywany przez jednego ze spadkobierców, a co za tym idzie – pozostali nie mogą liczyć na spadek w takiej wysokości, jaki im się należy. W obliczu sporych konfliktów, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na przeprowadzenie sprawy sądowej ze wsparciem solidnego prawnika.

Stawiaj na specjalistów od prawa spadkowego

Jeśli chcesz mieć pewność, że sprawa spadkowa zostanie poprowadzona zgodnie z oczekiwaniami, a także sprawnie, szybko i bezproblemowo, dobrze jest wybierać usługi takich prawników, którzy mają wiedzę i doświadczenie w prawie spadkowym. Im większa specjalizacja, tym większa pewność, że wszystko zostanie poprowadzone zgodnie z przepisami i w obowiązujących terminach. W przypadku prawa spadkowego bardzo ważne jest dotrzymywanie terminów, tworzenie pism procesowych, dbałość o to, by na sprawie stawiły się wszystkie osoby, które są uprawnione do dziedziczenia. A że z tym bywa problem, może okazać się, że sprawa spadkowa będzie się ciągnęła dosyć długo. Warto ją jednak doprowadzić do końca. Jeśli kwestie spadkowe będą nieuregulowane, nie będziemy mogli korzystać z przedmiotów spadku.

Odszkodowanie za utratę wartości działki

W spadku bardzo często dostajemy nieruchomości, takie jak mieszkania, domy czy działki. Wiele osób decyduje się na ich sprzedaż, aby zyskać żywy kapitał. Niestety, póki sprawy spadkowe są nieuregulowane, sprzedaż działki wchodzącej w skład masy spadkowej jest niemożliwa. W interesie wszystkich spadkobierców jest jak najszybsze dojście do porozumienia. Działki bardzo często tracą na wartości z różnych, niezależnych od właścicieli powodów. Może się po kilku okazać, że działka w atrakcyjnej lokalizacji znacznie straciła na wartości z powodu różnych inwestycji pojawiających się w okolicy. Wtedy problemem jest odzyskanie utraconego kapitału. Można ubiegać się o odszkodowanie za spadek wartości działki, ale trzeba mieć świadomość, że jest to długotrwała walka sądowa. Można jej uniknąć w sytuacji, gdy po otrzymaniu spadku szybko załatwimy wszystkie formalności. Jeśli na sprzedaży działki chcemy zarobić, nigdy nie należy czekać, aż ceny gruntów pójdą w górę. Możemy bowiem bardzo się przeliczyć, gdy się okaże, że wyższe ceny już były, a wartość działki sukcesywnie będzie spadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *