Terapia falami uderzeniowymi w Krakowie.

Proszę się nie bać, to nic nie jest w stanie Państwa zszokować

Fala uderzeniowa jest pulsującym frontem uderzeniowym intensywnego ciśnienia. Zawiera ona tylko energię i nie ma masy. Możemy cofnąć się do roku 1960, kiedy to Henri Tudor wygenerował pierwszą falę uderzeniową. Powodem tego odkrycia były badania nad bronią jądrową. Kiedy fala uderzeniowa uderza w ciało, jej właściwości zmieniają się tak, że jej działanie przeskakuje z miejsca na miejsce w naszym organizmie, nie uszkadzając innych otaczających tkanek. Fala uderzeniowa tworzy mikropęcherzyki, które jednocześnie pękają, tzn. że po zakończeniu terapii w uszkodzonych tkankach lub kościach nie pozostają żadne pęcherzyki – dlatego nie powoduje ona dalszego bólu, nawet jeśli gdzieś pod spodem ukryte były pęknięte naczynia, wcześniejsza zmniejszona gęstość kości – goi się osteoporotycznej sytuacji.

To właśnie terapia falą uderzeniową https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/ pozwala nam osiągnąć tak pożądane efekty, ponieważ ma ona wybitnie leczniczy wpływ na tkanki, które uległy zwyrodnieniu lub nie funkcjonują prawidłowo. Dzieje się to zarówno poprzez wpływ na transport krwi, limfy i płynów śródmiąższowych w całym organizmie, jak również poprzez wywołanie odbudowy tkanki kolagenowej znajdującej się w głębszych tkankach łącznych. Dzięki temu wzmacniają się mięśnie i ścięgna, kości stają się gęstsze, a fala uderzeniowa pozytywnie przyczynia się do regeneracji nerwów – wszystko to skutkuje wyleczeniem kontuzji lub zwalczeniem chronicznych zespołów bólowych.

Fala uderzeniowa może być stosowana zarówno do leczenia urazów spowodowanych różnymi traumami (po ciężkich dźwiganiach), jak i nietraumatycznych (np. artroza), ale również do diagnozowania przyczyn bólu – czy to artretyzm, więzadła czy ścięgna są dotknięte. To właśnie terapia falą uderzeniową daje nadzieję ludziom cierpiącym na chroniczne bóle pleców spowodowane osteoporozą, jak również tym, którzy cierpią na ciągłe bóle kolan z powodu rozdarcia chrząstki.

Terapia falą uderzeniową może być stosowana na wiele różnych sposobów przy wielu problemach, np:

– Zmniejszenie bólu (artretyzm).

– Leczenie urazów (zapalenie ścięgien, zapalenie powięzi, zapalenie mięśni).

– Zwiększenie gęstości kości po urazach lub leczeniu pooperacyjnym, które wymaga unieruchomienia kości i stawów (złamania).

– Leczenie dysplazji stawu biodrowego.

– Leczenie przewlekłych stanów zapalnych (bursitis).

– Zmiękczanie blizn po urazach lub leczeniu pooperacyjnym, które wymaga unieruchomienia, jak również blizn powstałych po operacjach ortopedycznych i plastycznych.

– Regeneracja tkanek i gojenie się ran.

– Terapia ultradźwiękowa – fala uderzeniowa jest w stanie emitować fale ultradźwiękowe na dużej powierzchni, co ma doskonałe działanie bakteriobójcze i dezynfekujące. Jest również skuteczna w eliminacji wielu rodzajów syndromów bólowych, takich jak te spowodowane zapaleniem ścięgien lub powięzi, zapaleniem mięśni lub innymi urazami występującymi podczas ćwiczeń. Pierwsza generacja urządzeń do fali uderzeniowej wykorzystuje jonowe fale uderzeniowe, podczas gdy modele drugiej generacji wykorzystują piezoelektryczne fale uderzeniowe. Oba typy są obecnie dostępnych na rynku.

Metoda terapii falą uderzeniową jest obecnie stosowana na całym świecie, w wiodących centrach medycznych i klinikach, jak również w niezależnie prowadzonych prywatnych gabinetach. Jest wielu lekarzy, którzy specjalizują się w terapii falą uderzeniową, jak np. pracujący w Kraków , który od 2015 roku posiada certyfikat uprawniający do prowadzenia terapii falą uderzeniową. Klinika została nagrodzona Platynowym Medalem Wrocławskiej Izby Lekarskiej za pracę i badania w tej dziedzinie i należy do niewielkiej liczby ośrodków medycznych oferujących terapię falą uderzeniową poza granicami Polski.

https://g3ino.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *