Transport gotówki – jak przystosować samochód służbowy?

W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych za pomocą karty czy telefonu. Dzięki temu właściciele sklepów czy firm usługowych mają na stanie dużo mniej gotówki, którą trzeba odwozić do banku. Nadal jednak jest sporo branż, w których obieg gotówki jest na wysokim poziomie, a co tym idzie, trzeba się dobrze zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą.

Przewożenie gotówki musi być obwarowane konkretnymi zasadami, które należy bezwzględnie przestrzegać. Nie może być tak, że właściciel sklepu czy pracownik firmy usługowej zanosi dużą ilość gotówki w plecaku czy w torbie. W ten sposób aż się prosi o kradzież czy napad. Pieniądze zawsze powinny być przenoszone czy przewożone w taki sposób, który będzie jak najbardziej bezpieczny i uchroni dzienny czy tygodniowy utarg przed wpadnięciem w niepowołane ręce.

Jak przystosować samochód do przewozu gotówki?

Dużą ilość pieniędzy o wiele lepiej jest przewozić służbowym samochodem zamiast decydować się na spacer na piechotę czy korzystanie ze środków publicznej komunikacji. Samochód do przewozu również warto właściwie przygotować. Wiele osób nieco błędnie myśli, że w aucie gotówka jest w stu procentach bezpieczna. Jeśli jednak ktoś wie, że jest są w nim przewożone pieniądze, może zaaranżować wiele sytuacji na drodze, które spowodują utratę dużego utargu. Dobrym rozwiązaniem w samochodach, w których wozi się większą ilość gotówki są kasetki na pieniądze, które zapewniają bezpieczeństwo w czasie przewozu. Kasetki montuje się w samochodzie na stałe, dzięki czemu nie trzeba ich stale wyjmować czy nosić. Są one wykonane z solidnych, bezpiecznych i trwałych materiałów. Wyposażone są w kluczyk bądź szyfrowany sejf lub zamek elektroniczny. Żadna niepowołana osoba nie będzie więc miała możliwości otwarcia kasetki nawet wtedy, gdy ją znajdzie.

Warto stawiać na sprawdzone rozwiązania

Kasetki na pieniądze oraz różnego rodzaju minisejfy to świetne rozwiązanie dla właścicieli tych firm, w których na co dzień odbywa się spory obrót gotówką. Dobrze jest już na starcie działalności zadbać o właściwe zabezpieczenie zarobionych pieniędzy. Niestety, bardzo często bywa i tak, że właściciele noszą pieniądze niezabezpieczone w saszetkach czy plecakach, a na zakup bezpiecznej kasetki i sejfu decydują się dopiero wtedy, gdy ma miejsce kradzież, napad lub nawet zgubienie pieniędzy. Jeśli chcemy kupić kasetkę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania oraz standardy bezpieczeństwa, wybierajmy produkty pochodzące od sprawdzonych i renomowanych firm, które mają doświadczenie w produkcji i sprzedaży produktów służących do zapewniania bezpieczeństwa. Najtańsze kasetki, oferowane przez mało znane firmy, raczej nie spełnią swojego zadania. Bardzo często wykonane są ze słabych materiałów, a ich zamki można łatwo wyłamać. Aby czuć się bezpiecznie, trzeba inwestować w jakość, także w kwestii bezpiecznego przewożenia pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *