Węgiel na zimę

Zima to ta pora roku, która daje nam zawsze najbardziej popalić. W ostatnich latach mieliśmy dość łagodne zimy, czyli takie podczas których nie musieliśmy zbyt bardzo martwić się o wyjątkowo niskie temperatury, takie jak minus dziesięć czy nawet minus dwadzieścia stopni Celsjusza.

Wszyscy meteorolodzy są jednak zgodni w jednym. Są przekonani co do tego, że po kilku latach bardzo łagodnych i spokojnych zim w najbliższych kilku latach dojdzie do odwrotnego trendu i będziemy mieli w Polsce do czynienia z bardzo srogimi i nieprzyjemnymi zimami. Czy jest jakaś szansa żeby się na to przygotować?

Oczywiście, że jest. Sposobów jest naprawdę wiele i dotyczą dużej liczby elementów z naszego życia. Najbardziej podstawowym sposobem na radzenie sobie z wyjątkowo mroźną zimą jest oczywiście odpowiedni ubiór. Dobre ocieplane kozaki, gruba kurtka lub parka, odpowiednio wykonane i ocieplane rękawiczki oraz czapka to podstawowy zestaw ubrań w który powinniśmy się zaopatrzyć w oczekiwaniu na nadchodzące mroźne tygodnie zimy. Nie powinniśmy jednak zwlekać z tego typu zakupami. Kupno zimowych ubrań to przedsięwzięcie, które powinniśmy rozpocząć przynajmniej kilka miesięcy przed zapowiadaną zimą. Dzięki temu nie tylko będziemy przygotowani na zimniejsze dni o kilka miesięcy wcześniej, ale zaoszczędzimy dzięki temu również sporo pieniędzy. Nie jest bowiem tajemnicą, że w okresie letnim i wiosennym doświadczymy największych przecen i najniższych cen ubrań zimowych. Jest tak dlatego, ponieważ są to najczęściej ubrania, których sklepom nie udało się sprzedać w całości poprzedniej zimy. Zależy im na pozbyciu się starego towaru i dlatego wystawiają go często po zaniżonych cenach. Możemy dzięki temu kupić markową kurtkę, buty czy szalik czasami nawet za połowę jego oryginalnej ceny.

Zadbaj o odpowiednie docieplenie domu

Drugą kwestią o którą warto zadbać w kontekście nadchodzącej mroźnej zimy jest przygotowanie naszego domu lub mieszkania na ujemne temperatury. Najlepsze ku temu będzie odpowiednie ocieplenie naszego domu, na przykład dobrej jakości watą lub styropianem. Są to jednak rzeczy o których powinniśmy pomyśleć lata wcześniej podczas budowy naszego domu. Niestety ocieplenie już stojącego domu to spory wydatek na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Koszt ocieplenia całego dwupiętrowego domu z dachem to koszt co najmniej kilkunastu tysięcy złotych i to nie licząc tak zwanej robocizny za którą będziemy musieli zapłacić ekipie budowlanej, która ociepli nasz dom. Jest to jednak zakup warty takiej ceny, ponieważ dzięki niemu temperatura w naszym domu może wzrosnąć w czasie zimy nawet o kilka stopni. To wyjątkowo korzystny wynik.

Tańszym rozwiązaniem jest oczywiście zainwestowanie w komin lub piec i zakup odpowiedniego opału do komina, takiego jak węgiel czy bardziej ekologiczny i nowoczesny pellet. Nie możemy też zapominać, że ogrzewanie domu węglem lub pelletem wiąże się również z tym, że będziemy musieli zainwestować w skład opału. Czasami wystarczy zwykłe składowisko w piwnicy, jednak przy większych ilościach opału będziemy musieli taki niewielki skład opału wybudować sami, na przykład obok naszego domu.

Skład opału Toruń
https://lipnowskiopal.pl/kontakt/torun/
lipnowskiopal1@gmail.com
kom. 668 625 403
Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *