Jak wybrać szafkę RTV?

Szafka RTV to bardzo funkcjonalny mebel, który zwykle stoi w salonie, pokoju dziennym lub innym pomieszczeniu służącym rozrywce. Przy jej wyborze warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale również inne aspekty wpływające na komfort użytkowania. Przede wszystkim należy dobrać szafkę RTV do wymiarów telewizora i liczby użytkowanych urządzeń. Warto też dopasować ją do stylu, w jakim zaaranżowane zostało pomieszczenie. Jak zatem wybrać funkcjonalną i stylową szafkę RTV?

Szafka RTV a wymiary telewizora i liczba urządzeń

Wybierając szafkę RTV, należy znać dokładne wymiary telewizora – zarówno jego szerokość, jak i wysokość. Mebel musi być o kilkanaście centymetrów szerszy od stojącego na nim telewizora. Istotnym aspektem jest też liczba użytkowanych urządzeń. Mogą to być najróżniejsze odtwarzacze, dekodery, konsole do gier i głośniki. Warto je policzyć i zadbać o to, by każde miało własną przestrzeń – np. osobną półkę. W przeciwnym razie, zwłaszcza przy intensywnym używaniu, mogą się przegrzewać. Szafka RTV powinna także zapewniać łatwy dostęp do stojących na niej urządzeń. Często trzeba przełączyć kabel albo podłączyć dodatkowe sprzęty – pendrive, aparat, kamerę czy nawet laptopa.

Szafka RTV a możliwość przechowywania akcesoriów

Dobrze wybrana szafka RTV loft musi dawać możliwość wygodnego przechowywania różnego rodzaju akcesoriów – zasilaczy, słuchawek, kabli, złączy, instrukcji i gwarancji. Jeżeli mebel jest większy, można w nim przechowywać tablet, laptopa, płyty i inne akcesoria służące rozrywce.

Szafka RTV a loftowe wnętrze

Jeśli salon lub pokój dzienny są zaaranżowane w stylu loft, warto dopasować szafkę RTV do pozostałego umeblowania tj. kanapa, stół, stolik kawowy czy regał industrialny lub półki. Jeżeli pokój jest duży, stylowym oraz funkcjonalnym meblem będzie większa, masywna i ciemna szafka RTV. Dużym powodzeniem cieszą się tu metalowe konstrukcje połączone ze stylowym drewnem. Jeżeli pomieszczenie jest mniejsze, można zdecydować się na wiszącą szafkę RTV. Do loftowego stylu pomieszczenia będą pasować szafki metalowe lub stylizowane na zużyte meble. Modne są wszelkiego rodzaju przetarcia, ślady szlifowania czy spawy lub śruby. Oferta tego typu mebli jest na tyle bogata, że każdy znajdzie szafkę do swojego pokoju dziennego, salonu czy kina domowego. Różnorodność materiałów i rozmiarów powoduje, że stylowe szafki RTV mogą być przeznaczone do pomieszczeń o zróżnicowanej wielkości i wymiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *