Zastosowanie szkła w budownictwie

Szkło jest pozornie kruchym surowcem, który nie powinien mieć zastosowania w tak trudnej branży, jaką jest budownictwo. A jednak powstają „szklane domy”, biurowce z wielkimi połaciowymi oknami i przeszklonymi wewnętrznymi przestrzeniami. To, że szkło jest tak popularne, wynika z zastosowania coraz nowszych technologii, takich jak hartowanie i laminowanie, poprawiających jego wytrzymałość oraz trwałość. Faktem jest, że usługi szklarskie w budownictwie i w aranżacji wnętrz przeżywają dziś wielki rozkwit.

Główne zalety szkła zastosowanego w budownictwie

Główną przyczyną, dla której tak chętnie stosuje się szklane powierzchnie jest ich elegancki wygląd, przezroczystość i przepuszczalność światła. W domach stosuje się szkło w przestrzeni wokół drzwi, jako doświetla – boczne lub górne, które dostarczają światło do ciemnych wewnętrznych przestrzeni, a także pozwalają na zwiększenie widoczności na zewnątrz.
Szklane powierzchnie są również wykorzystywane projektowaniu tarasów i dużych połaciowych okien na poddaszach. Im więcej takich powierzchni, tym wnętrze jest jaśniejsze i nawet mały dom zyskuje na przestronności.

Jak wykorzystać powierzchnie szklane w mieszkaniu i domu?

Szkło, to nie tylko proste przezroczyste szyby, to często wymyślne i piękne elementy dekoracyjne. Będą to lustra, niewielkie szybki w etażerkach, albo dekoracyjne panele ścienne. Szkło jest surowcem tak podatnym i tak wdzięcznym w obróbce, że można uzyskać dowolny kształt, wzór i kolor. Jest ono również popularne ze względów praktycznych. Szyby, to powierzchnie łatwe w utrzymaniu czystości, które nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.
W związku z tym dzisiejsze zakłady szklarskie oferują wiele pomysłowych rozwiązań dla projektantów budynków oraz wnętrz. W zależności od potrzeb architektonicznych i wyobraźni zamawiającego, szklane elementy mogą być indywidualnie dopasowane lub wybrane spośród tysięcy wzorów, barw i kształtów.

Nowoczesne usługi szklarskie – czym współcześnie zajmuje się szklarz?

Usługi szklarskie często kojarzą się z wymianą okien, czy z produkcją szklanych elementów, a jednak zakres tej działalności jest o wiele szerszy. Szkło hartowane i szyby zespolone doskonale nadają się na przeszklone drzwi, oraz przegrody ścienne, co jest popularne w nowych projektach budowlanych. Szklarze wykonują również przeszklone daszki, balustrady, a nawet panele kuchenne i okładziny kominkowe.
Wszystkie te konstrukcje charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne dzięki wypróbowanym metodom hartowania szkła oraz umiejętnego łączenia szyb w kilka warstw. To powoduje, że architekci wykorzystują szkło tak wszechstronnie. Estetyka powierzchni szklanych, a także jego główna funkcja, czyli przepuszczanie światła jest nieoceniona i wspiera współczesne trendy energooszczędne.

Pan Szklarz Wrocław
Lustra na wymiar – https://pan-szklarz.pl/lustra/
Kabiny prysznicowe – https://pan-szklarz.pl/kabiny-prysznicowe/
tel. 784 389 310
panszklarz@gmail.com
ul. Wiśniowa 8
55-040 Bielany Wrocławskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *