Stoisz murem za murowanym garażem? Przygotuj się na spory wydatek.

Murowany garaż może stanowić ulepszenie domu, które poprawia wygląd i dodaje wartości do nieruchomości. Ile kosztuje garaż z cegły? Garaż murowany to suma jego części, a koszt zależy również od wielkości garażu.

Oto, co musisz wiedzieć o koszcie garażu z cegły.

  • Garaż z cegły to suma jego części

  • Ile kosztuje murarstwo?

  • Ile będzie kosztował dach garażowy?

Możesz również zbudować dłuższy garaż, aby pomieścić stół warsztatowy lub miejsce do przechowywania. Średnia wielkość garażu pojedynczego samochodu ma 3,2 metra szerokości – ale ostatecznie to zależy od tego, ile potrzebujesz. Większa szerokość umożliwia łatwiejsze otwieranie drzwi samochodowych, więc jeśli potrzebne jest miejsce do przechowywania po bokach, lepiej postawić na projekt, który jest szerszy.

Podwójny garaż samochodowy ma zwykle 5,8 m szerokości i 5,8 m długości, ale znowu można go zmieniać w zależności od tego, do czego ma służyć garaż. Szerokość 5,8 metra pozwala zaparkować dwa samochody i daje miejsce na otwieranie drzwi samochodu.

Potrójny garaż ma szerokość od 8,6 do 9,2 metra i zwykle ma długość od 5,6 do 6,0 metrów. Szerokość umożliwia otwarcie drzwi samochodu, a długość zależy od Twoich preferencji.

Pomyśl o rozmiarze, w jakim chcesz mieć swój ceglany garaż i możesz uzyskać dokładniejszą cenę,.

Pierwszą rzeczą, której potrzebuje garaż, jest fundament. Koszt płyt betonowych jest różny za metr w zależności od grubości płyty. Płyta garażowa może wymagać większej grubości ze względu na masę samochodów, a mniejsze prace zwykle kosztują więcej niż duże prace.

Koszty te mogą być wyższe w niektórych obszarach.

Ile kosztuje murowanie?

Garaż z cegły to jeszcze inne koszta, nawet jeśli nie decydujesz się na opcję jaką są płytki elewacyjne klinkierowe. Murarze zazwyczaj pobierają sporą stawkę za godzinę, ale nie podają ofert pracy na godzinę… Zwykle ustalają, ile cegieł potrzebują i na tej podstawie obliczają. Pamiętaj jednak, że są to tylko koszt cegieł. Uwzględniając koszty robocizny, koszt złożenia i tak dalej, zaczniesz sobie uświadamiać, iż koszt całego garażu staje się coraz większy. W przypadku pojedynczego garażu o wysokości 2,4 metra i szerokości 3,2 metra, garaż musiałby mieć około 27 metrów. Po stronie bramy garażowej potrzeba mniej cegieł, więc całkowity koszt może wynieść naprawdę sporo tylko za murowanie. Podwójny garaż może kosztować jeszcze więcej.

Koszty te są przybliżone, a otrzymasz tylko wycenę, pozyskując oferty od budowniczych garażu z cegły. Będą opierali swoje stawki na wielu czynnikach, w tym na odległościach, jakie muszą pokonać, aby przenieść cegły i zaprawę.

Czy chcesz dopieścić swój ceglany garaż?

Obłożenie klinkierem garażu może nadać mu charakterystyczny wygląd, a jeśli Twój dom zostanie potraktowany w ten sposób to sprawi, że garaż będzie pasował do projektu domu. Jednak nade wszystko pamiętaj, iż to generuje kolejne koszty.

A na koniec przypominamy: każdy garaż potrzebuje dachu, a koszt dachu będzie zależał od używanego materiału. Jak widać trzeba być finansowo przygotowanym, gdy chce się postawić taki murowany garaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *