Bezpieczny transport samochodowy Twojego pupila – pomyśl o tym przed podróżą

Każdy właściciel czworonożnego pupila musi liczyć się z tym, że prędzej czy później będzie musiał zwierzaka przewieźć autem. Czasem są to niedalekie podróże do weterynarza na szczepienie czy w razie jakiejś choroby, czasem natomiast są to dłuższe podróże na wakacje czy inne dalsze wyjazdy. Za każdym razem trzeba pamiętać o tym, by zapewnić zwierzakowi komfort podczas podróży.

Pod względem podróży autem zwierzęta są różne – jedne znoszą je dosyć dobrze, inne są w tym czasie zestresowane i bardzo nerwowe Nie brakuje również zwierzaków, które – podobnie jak ludzie – cierpią na chorobę lokomocyjną i potrzebują o wiele więcej uwagi. W takiej sytuacji warto odwiedzić dobry sklep zoologiczny, w którym znajdziesz wszystko dla Twojego zwierzaka i kupić mu coś, co ułatwi mu podróż.

W ofercie sklepów, a także gabinetów weterynaryjnych są różnego rodzaju preparaty, które ułatwiają zwierzętom przetrwanie podróży. Najczęściej mają one działanie wyciszające, uspokajające lub usypiające. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, warto zadbać o to, by odpowiednio wcześniej podać swojemu pupilowi taki preparat.

Niektóre zwierzęta podczas jazdy mają mdłości, zaczynają ślinić się lub wymiotować

Aby uniknąć tych dolegliwości warto decydować się na podróż w godzinach porannych lub wieczornych, gdy nie ma upału i palącego słońca mogącego nasilać nieprzyjemne dolegliwości. Zwierzęta, które wymiotują, warto przegłodzić i w dniu podróży podawać mu przed jazdą wyłącznie wodę do pica. W sklepach oferujących wszystko dla Twojego zwierzaka można również znaleźć obroże feromonowe, które mają działanie uspokajające i wyciszające.

Zwierzę w tej obroży jest zdecydowanie spokojniejsze i łatwiej zniesie podróż nawet na większą odległość. Co więcej, obroże z feromonami ułatwiają również zwierzakom aklimatyzację w nowych miejscach. Przydadzą się więc podczas przeprowadzki, gdy zmieniane jest mieszkanie czy całe otoczenie zwierzaka.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Oprócz łagodzenia dolegliwości związanych z podróżą właściciele czworonożnych pupili powinni pamiętać o tym, by zapewnić im bezpieczną podróż. W przypadku psów wystarczy trzymać je na smyczy lub mniejsze pieski wziąć na kolana. Najczęściej zachowują się wtedy spokojniej niż pozostawione same na siedzeniu. Właściciele kotów powinni natomiast pamiętać, by nawet podczas krótkiej podróży ich zwierzaki znajdowały się w specjalnych transporterach. W sklepach oferujących wszystko dla Twojego zwierzaka znajdziesz szeroki wybór transporterów, zarówno wykonanych z różnych tkanin, jak i plastikowych czy wiklinowych.

Warto kupić taki transporter na długo przed planowaną podróżą, aby kot mógł się z nim oswoić, poznać go, przyzwyczaić się do przebywania w środku. Zwierzaka nigdy nie należy wpychać do transportera na siłę, gdyż automatycznie uruchomi mu się syndrom ucieczki i będzie bardzo niespokojny podczas jazdy. Warto natomiast zachęcić kota do wejścia do środka przy pomocy jego ulubionych przysmaczków czy zabawek. Wtedy jego miejsce podróży będzie mu się pozytywnie kojarzyło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *