Przegląd popularnych samochodów dostawczych

samochody-dostawcze

Auta dostawcze są bardzo często użytkowane w małych i średniej wielkości firmach. Służą zazwyczaj do transportu towarów małogabarytowych a ich masa całkowita nie przekracza 3, 5 tony. Podczas zakupu pojazdu dostawczego warto zwrócić uwagę na jego całkowitą ładowność. Powinniśmy również zastanowić się nad tym, co będziemy przewozić i czy odpowiada nam jego przestrzeń ładunkowa. Nie każdego producenta pojazd może nam odpowiadać, dlatego warto zapoznać się z ofertami różnych marek.

Najbardziej popularne marki i modele pojazdów dostawczych.

Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu najbardziej popularną marką pojazdów dostawczych w naszym kraju był Mercedes. Szczególnie popularny model to Sprinter, lecz jego mniejszy brat model Vito również nie mógł narzekać na brak popularności. Dziś marka ta nie jest już tak popularna. Wysoka cena nie przekłada się już na niską awaryjność, jak to miało miejsce w poprzednich modelach.

Bardzo popularnym samochodem dostawczym do 3, 5 tony w Polsce jest Fiat Ducato. Włoska marka przyzwyczaiła użytkowników w ostatnich latach do bezawaryjności a także do niskiej ceny pojazdu i serwisu, w porównaniu do innych konkurencyjnych marek. Oprócz Fiata, popularne marki i modele to Peugeot Boxer, Renault Master, Ford Transit, a także wspomniany już wcześniej Mercedes i jego Sprinter oraz Vito.

Mercedes w ostatnim czasie zaprezentował nową wersje modelu Vito. Dotychczas był on jednak znacznie droższy w porównaniu do konkurencji, dlatego jego popularność była na niższym poziomie niż pojazdów konkurencji. Dotychczas Vito oferowany był z napędem na tył. W późniejszym czasie dołożona została wersja z napędem na cztery koła. Ze względu na napęd na tylną oś, nie był zbyt popularny wśród flot pojazdów. Trudniej było nad nim zapanować, oraz wyjechać z trudnego terenu, szczególnie w zimie. Nowy model oferowany jest w trzech wariantach, są to: napęd na tył, napęd na sam przód, lub właśnie na cztery koła. Każdy może skonfigurować pojazd właśnie według własnych upodobań i zapotrzebowania swojej firmy. Ceny nowych pojazdów Mercedes Vito zaczynają się już od 77 000 złotych netto.

Konkurencja jednak nie śpi i inne firmy również w ostatnim czasie przedstawiły nowe modele swoich samochodów dostawczych. Ford oferuje w sprzedaży nową wersję Transita, do wyboru mamy ogromną ilość konfiguracji, przestrzeni pasażerskich a także ładowniczej. Cena nowego Forda Transita zaczyna się od 77 000 złotych netto.
Opel również atakuje ponownie rynek nową wersją modelu Vivaro. Stylistyka nowego modelu Opla jest bardzo atrakcyjna, ale to nie o wygląd przecież chodzi przy zakupie pojazdu dostawczego, a o jego właściwości i możliwości przewożenia ładunków. Cena nowego Opla Vivaro jest na podobnym poziomie jak Forda Transita, mowa oczywiście o podstawowych wersjach wyposażenia.

Podsumowanie rynku pojazdów

Rynek pojazdów dostawczych w naszym kraju jest bardzo dobrze rozwinięty. Dostępna jest duża ilość pojazdów nowych, a oferty finansowania są w miarę atrakcyjne dla przedsiębiorców. W ostatnich latach niezawodnością zachwycał Fiat Ducato, który jest bardzo dobrą propozycją. Inni producenci zaprezentowali nowe wersje znanych modeli, które również nie sprawiały zbyt dużych problemów swoim użytkownikom. Ceny pojazdów dostawczych są na bardzo wyrównanym poziomie, z tego również względu mamy ogromny wybór i należy go dokładnie przemyśleć.

Na akceptowalnym poziomie znalazła się cena nowego Vito. Wiąże się to pewnie z tym, że Mercedes w poprzednich latach, nie zadbał o dostateczne zabezpieczenie antykorozyjne tego modelu z tego też względu osoby zainteresowane zakupem pojazdu dostawczego często rezygnowały z tego modeli marki Mercedes. Miejmy nadzieję, że tym razem zadbano o dobre zabezpieczenie blacharskie. Cena nowego Vito zachęca to jego zakupu.

Każdy przedsiębiorca powinien jednak sam na spokojnie przemyśleć zakup pojazdu dostawczego. Warto odwiedzić salony wszystkich producentów, oraz sprawdzić, który pojazd i jego możliwości, najlepiej spełni nasze wymagania.

Porównanie popularnych samochodów dostawczych otrzymaliśmy dzięki firmie transportowej przeprowadzkikrakow.org – dziękujemy!

Jeden komentarz dla wpisu “Przegląd popularnych samochodów dostawczych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *