Jak dbać o firany gotowe?

Firany są doskonały dodatkiem do każdego pomieszczenia. Idealnie sprawdzają się w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Prawdą jest jednak to, że firany gotowe, wymagają tego, aby odpowiednio o nie dbać. Jeśli chcemy, aby zawsze prezentowały się one doskonale i stanowiły ozdobę wybranego przez nas pomieszczenia, musimy wiedzieć chociażby to, w jaki sposób prać firany na przelotkach czy w jaki sposób je prasować. Na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo odpowiedzi w naszym poniższym artykule.

Jak prać firany gotowe?

Pierwszą i najbardziej podstawową kwestią, jeśli chodzi o prawidłową pielęgnację i dbanie o firany gotowe, jest sposób ich prania. Firany z reguły wykonane są z bardzo delikatnych tkanin, które wymagają zastosowania odpowiednich środków – zarówno jeśli chodzi o program, który zostanie wykorzystany do ich prania, jak również jeśli chodzi o środki piorące. Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chcemy prawidłowo zadbać o firany, jest zatem dokładne zapoznanie się z instrukcją dotyczącą prania, która powinna być umieszczona na opakowaniu. Z pewnością znajdziemy tam informację o tym, w jakiej temperaturze prać firany i czy np. Można je suszyć w suszarce bębnowej, czy też nie.

Sposób prasowania firan

Kolejną kwestią, jeśli chodzi o pielęgnację firan na przelotkach, jest prasowanie firan. Tutaj jednak kluczowe jest to, z jakiego materiału są one wykonane. Firany gotowe na przelotkach, które wykonane są z poliestru, możemy prasować wybierając odpowiednią temperaturę żelazka. Zupełnie inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o firany z organzy czy tiulu. Są to niezwykle delikatne tkaniny, które wymagają odpowiedniego sposobu prasowania. Najbezpieczniejszym, jest prasowanie parą. Jeśli natomiast nie mamy możliwości wykonać tego rodzaju prasowania, zdecydujmy się na możliwie najniższą temperaturę żelazka. Warto też zabezpieczyć firanę przy prasowaniu, np. Poprzez podłożenie chusteczki czy innej, cienkiej tkaniny, przez którą będziemy firanę prasować.

Zastosowanie się do wszystkich, opisanych powyżej wskazówek, z całą pewnością pomoże nam we właściwy sposób zadbać o nasze firany. Dzięki temu, że zadbamy o właściwy sposób pielęgnacji firan, będą one zawsze stanowiły niekwestionowaną ozdobę naszego salonu, pokoju dziennego, czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia, w którym zdecydujemy się je powiesić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *