Kryptowaluta na koncie firmowym – co na to urząd skarbowy?

Z możliwości, jakie oferują kryptowaluty, korzystają nie tylko inwestorzy indywidualni, ale również firmowi. Zanim jednak zabierzemy się za kupowanie walut cyfrowych, warto poznać nie tylko zasady rządzące tym rynkiem, ale również różne regulacje prawne. Ułatwi nam to życie w trakcie kupowania walut i bezpiecznego ich przechowywania.

Kryptowaluty na koncie firmowym to póki co temat dalekiej przyszłości. Podobnie zresztą, jak na prywatnym koncie w banku. Banki umożliwiają bowiem trzymanie walut tradycyjnych, czyli tych, które znajdują się w powszechnym obiegu. Nie ma możliwości, aby mieć na koncie kryptowaluty – przechowuje się je w portfelach sprzętowych czy wirtualnych, na specjalnych kontach w kantorach czy na giełdach internetowych lub w innych bezpiecznych miejscach. Trzeba jednak pamiętać, że kryptowaluty systemowi finansowemu się nie podobają. Wiele banków blokuje na przykład transakcje do giełd internetowych, które zajmują się sprzedażą kryptowalut. W ten sposób chcą zapobiec wypływowi środków płatniczych poza scentralizowany system. Jeśli więc nasz bank nie pozwala nam na swobodne dysponowanie własnymi środkami, warto pomyśleć o zmianie go na taki, w którym nie będziemy mieć problemu z kupowaniem kryptowalut.

Skąd się wzięła popularność kryptowalut?

Kryptowaluty, nazywane inaczej cyfrowymi walutami, powstały kilkanaście lat temu. Zaczęło się od bitcoina, który miał być cyfrowym złotem i walutą, która zastąpi tradycyjne pieniądze. Ideą powstania bitcoina było stworzenie z niego środka płatniczego, alternatywnego dla normalnych pieniędzy. Owszem, ten cel został osiągnięty, ale w sposób póki co marginalny. Bitcoinami można płacić w niektórych miejscach, na pewno jednak nie można tego nazwać powszechnym użyciem. Bitcoin i inne cyfrowe waluty stały się natomiast ogromnym polem do popisu i zarobku dla inwestorów poszukujących alternatywnych form pomnażania pieniędzy. Można bowiem zarobić na nich całkiem sporo, zarówno w ujęciu krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Na walutach można zarabiać na giełdach, można również inwestować w te waluty, które wydają się perspektywiczne i przechowywać je do momentu, gdy zwielokrotnią swoją wartość i będzie można sprzedać je z zyskiem. Inwestowanie w kryptowaluty to całkiem dobry pomysł na biznes, trzeba jednak się do niego dobrze przygotować. Przyda się wiedza, konto w banku, z którego można swobodnie wykonywać przelewy do kantorów czy na giełdy, a także dobre portfele, zabezpieczone przed wirtualnymi kradzieżami.

Dobry kantor z kryptowalutami

W poszukiwaniu kantoru, który pozwoli na bezproblemowe kupowanie walut, a także trzymanie ich w czymś w rodzaju wirtualnego portfela, warto zajrzeć na Bitcan.pl. To dobrze prosperujący kantor, który oferuje szereg usług dla inwestorów zajmujących się obrotem kryptowalutami. Jeśli szukasz dobrego kantoru czy giełdy, w której będziesz wymieniać waluty, warto jest bardzo uważnie przeglądać oferty i wybierać miejsca sprawdzone. Krótka historia rynku kryptowalut pokazuje, że jest dużą pokusą dla oszustów. Wiele giełd i kantorów zniknęło z rynku po tym, jak zgromadziło u siebie sporo kryptowalut należących do inwestorów. Oszustwo było nie do wykrycia, a właściciele walut nigdy ich nie odzyskali. Warto więc dobrze sprawdzać miejsca, w których chcemy ulokować nasze pieniądze, bez względu na to, czy są to tradycyjne środki, czy wirtualne waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *