Dlaczego leasing jest dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy?

Samochód jest potrzebny w niemal każdej firmie. Nawet jeśli specyfika przedsiębiorstwa sprawia, że chwilowo nie jest niezbędny, to warto go mieć choćby w celach reprezentacyjnych. Nowe auto jest w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Cenę nabycia pojazdu możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Jedną z najkorzystniejszych opcji zakupu samochodu firmowego jest leasing.

Leasing – lepszy od kredytu gotówkowego?

Kredyty bankowe są wysoko oprocentowane. Trudniej też uzyskać dużą pożyczkę, która pozwoli na nabycie wybranego samochodu. Dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na tańszą i wygodniejszą opcję – czyli leasing.

Leasingodawca może pozwolić sobie na takie warunki umowy, jakie będą korzystne dla każdej ze stron. To on jest faktycznym właścicielem auta przez cały okres trwania kontraktu. Dzięki temu koszty amortyzacji zalicza do wydatków związanych z prowadzoną działalnością, a więc płaci niższy podatek dochodowy. W rezultacie rata leasingu jest mniejsza niż kredytu gotówkowego.

Pamiętaj, że leasing pozwoli Ci na sfinansowanie zakupu dowolnego auta ze spersonalizowanym wyposażeniem.

Kiedy warto skorzystać z leasingu nowego auta?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyt gotówkowy. Niestety często spotykają się z odmową ze strony banku. Każda instytucja finansowa przed udzieleniem pożyczki sprawdza zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Nowe firmy, które dopiero weszły na rynek, mają z tego powodu spore trudności ze zdobyciem pieniędzy. W konsekwencji są zmuszone do zakupu tańszego, ale używanego.

Leasing jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli dopiero zaczynasz rozwijać swój biznes. Posiadaną gotówkę możesz wtedy spokojnie przeznaczyć na inne inwestycje. Procedura otrzymania leasingu jest bardzo szybka i prosta. Decyzję otrzymasz online w zaledwie kilka minut. Po prostu wypełnij wniosek i wybierz samochód. Będzie gotowy do odbioru nawet w ciągu dwóch dni.

Gdy kupujesz auto za gotówkę, to najczęściej masz ograniczony budżet. Prawdopodobnie nie kupisz wtedy takiego pojazdu, jaki byś chciał. Leasing pozwoli Ci na wybranie samochodu z dowolnym wyposażeniem i mocnym silnikiem. Nie zapomnij też o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia AC. Dzięki niemu nie będziesz musiał martwić się kradzieżą ani zarysowaniem lakieru.

Po zakończeniu umowy możesz wykupić pojazd za niewielką część jego wartości. Jako właściciel podejmiesz decyzję, czy dalej użytkować auto, czy je sprzedać. Kilkuletni samochód możesz korzystnie zbyć, a pieniądze przeznaczyć na rozbudowę firmy.

Jak wygląda leasing nowego MINI?

Jeśli chcesz jeździć nietuzinkowym i przykuwającym wzrok samochodem, to MINI leasing jest opcją dla Ciebie. Możliwości finansowania nowego MINI są wyjątkowo korzystne. Dadzą Ci okazję do zakupienia zarówno zwinnego i ekstrawaganckiego modelu CABRIO, jak i przestronnego MINI CLUBMAN. Pamiętaj, że w ofercie jest także ekologiczny MINI ELECTRIC.

Umowa na leasing MINI może trwać od 2 do 5 lat. Możesz obniżyć miesięczną ratę za pomocą zwiększenia początkowego wkładu własnego. Po spłacie wszystkich rat samochód wykupisz za zaledwie 1% wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *