Dlaczego warto wynajmować samochody klasy C?

Spośród wielu samochodów dostępnych w wypożyczalniach warto zwrócić uwagę na te, które reprezentują klasę C. To auta, których standard i komfort jest zazwyczaj nieco wyższy niż w przypadku typowych, niewielkich samochodów miejskich. Dlaczego pojazdu tej klasy to atrakcyjny wybór? Przekonajmy się.

Czym jest klasa samochodu?

Jak rozumieć klasę samochodu lub segment, do którego go zaliczamy? Klasyfikacja ta zawiera dziesięć typów aut. W Europie rozróżniamy je pod kątem konstrukcji – wielkości. Można się jednak spotkać z inną definicją klasy. W Ameryce Północnej klasyfikuje się auta według ceny. Poszczególne klasy w Polsce oznacza się literami lub opisowo, w związku z czym

A oznacza klasę samochodów małych (lub mini),

B to inaczej typowe samochody miejskie,

C to samochody kompaktowe (lub klasa niższa-średnia),

D oznacza auta z klasy średniej. Możemy również spotkać określenie tego segmentu jako samochody rodzinne,

E to inaczej klasa wyższa-średnia,

F oznacza segment aut luksusowych,

S to samochody sportowe,

H – kabriolety,

J to inaczej samochody terenowe,

M natomiast oznacza vany.

Należy jednak pamiętać, iż powyższa lista jest umowna, często zdarza się, że niektóre modele są trudniejsze do zaklasyfikowania, co dowodzi, że świat motoryzacji wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów.

Charakterystyka klasy C

Z powyższej listy wynika, że samochody klasy C określa się jako segment niższy-średni. Nie brzmi to może zbyt przekonująco, warto jednak spojrzeć dokładniej, co to oznacza. Klasa ta plasuje się pomiędzy małymi, typowymi miejskimi pojazdami a klasą średnią, która nie tylko oznacza znacznie wyższy standard, ale i wyższe koszty. Wracając do klasy C – wśród jej przedstawicieli znajdziemy nie tylko zgrabne hatchbacki, ale również kombi, dzięki czemu jest to dość uniwersalny segment. Sięgając po auto tego typu mamy więc bardzo szeroki wybór marek i modeli. Jest tak również dlatego, że jest to najliczniej reprezentowany segment w światowej motoryzacji. Jednocześnie auta klasy C zapewniają satysfakcjonujące osiągi, co sprawia, że świetnie sprawdzają się zarówno w mieście, jak i podczas dłuższych tras.

Najciekawsze samochody z segmentu C

Wśród wielu aut, które są klasyfikowane jako segment C, najczęściej wymienia się:

  • Citroen C4
  • Fiat Tipo
  • Ford Focus
  • Honda Civic
  • Toyota Corolla
  • Hyundai i30
  • Kia Ceed
  • Opel Astra
  • Volkswagen Golf

Wynajem aut klasy C w Flex Rent

Poszukujesz sprawdzonego samochodu, który będzie idealny zarówno do podróży służbowych, jak i wakacji czy weekendowego wypadku? W Flex Rent proponujemy auta na wynajem, które będą odpowiadać Twoim możliwościom i potrzebom. Sprawdź nas – jesteśmy obecni na wszystkich dużych lotniskach w Polsce. Rezerwację auta możesz przeprowadzić na naszej stronie internetowej, aby zaoszczędzić czas i formalności podczas odbioru pojazdu na lotnisku. W naszej ofercie znajdziesz samochody klasy C, takiej jak Kia Ceed czy Opel Astra, które mają pojemne bagażniki, gwarantują dobre osiągi, a d tego są bardzo wygodnym środkiem transportu dla 5 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *