Folie samochodowe – co to takiego i jak z nich korzystać?

Samochód to oczko w głowie niejednej osoby. Nie jest to dziwne, stanowi w końcu podstawę pracy, która często wymaga podróżowania. Nierzadko samochód jest obiektem westchnień dla pasjonatów. Znają każdy cal swojej maszyny, każdy dźwięk, jaki wydaje. Dla tych ludzi auto nie jest wyłącznie sposobem podróżowania, tylko sprawą dużo ważniejszą. Warto wspomnieć również o biznesmenach, którzy mając na sobie ogromną odpowiedzialność za całą firmę, muszą dużo podróżować i godnie reprezentować swoją markę, a zadbany samochód to fundament dobrego wizerunku.

Każda rysa to ból dla właściciela samochodu i każdy kierowca zgodzi się, że chciałby uchronić swoją maszynę przed wszelkimi uszkodzeniami. Zabezpieczenie samochodu jest ważne i istnieją na to różne sposoby, a nałożenie folii samochodowej to jeden z nich.

Czym jest folia samochodowa? Co daje i jak to zrobić?

Są różne sposoby na zabezpieczenie lakieru swojego samochodu w sposób trwały. Żeby ustrzec się przed złym wpływem różnych substancji na lakier, a także ochronić auto przed jego matowieniem i odbarwieniem koloru, kierowcy regularnie woskują swój samochód bądź stosują powłoki ceramiczne lub kwarcowe. Może to być jednak metoda nieskuteczna, jeśli w grę wchodzą uszkodzenia mechaniczne, ponieważ wspomniane powłoki mogą nie wytrzymać uderzenia chociażby drobnym kamieniem z pobocza bądź mocniejszym gradem.

Orężem w walce z uszkodzeniami lakieru jest winylowa folia samochodowa. Nie jest gruba, natomiast stanowi bardzo dobrą tarczę na zarysowania. Można nią okleić praktycznie każdy element nadwozia. Przy okazji nie jest to duży wydatek, dlatego tym bardziej warto folię winylową zastosować.

Doskonale sprawdzi się podczas szybkiej jazdy, kiedy lakier samochodu jest bardziej narażony na zarysowania, związane z warunkami pogodowymi, prędkością uderzenia kamykiem w maskę, itd. Jeśli zależy nam wyłącznie na ochronie lakieru naszego samochodu przed odpryskami, idealnie sprawdzi się folia bezbarwna, która będzie stanowić barierę przed uszkodzeniami, nie zmieniając przy tym koloru auta.

Jeśli chodzi o zmianę koloru samochodu, folia również jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ cena jest dużo niższa niż lakierowanie. To dobry sposób na odświeżenie wyglądu swojego auta, uznawany przez wielu fanów modyfikacji pojazdów.

Można skorzystać z usług wielu firm, które podejmą się naklejenia folii, natomiast przy odrobinie cierpliwości można to zrobić samodzielnie, co jest dużym plusem w porównaniu z lakierowaniem. Jest to również proces odwracalny, dlatego jeżeli dany kolor nagle przestanie się kierowcy podobać, zawsze może wrócić do oryginalnego lakieru lub wymienić folię na inną.

Trwałość folii winylowych zależy w głównej mierze od producenta – i co za tym idzie – ceny. Najtańsze folie można zakupić za ok 10zł za metr kwadratowy.

Warto jednak zainwestować trochę więcej, dzięki czemu uchronimy nasz lakier przed uszkodzeniami i kolor nie wyblaknie szybko.

Folia samochodowa, gdzie kupić?

Jest wiele sklepów oferujących kupno folii winylowej, natomiast warto zaopatrywać się u pewnego dostawcy. Motos to sklep, w którego asortymencie znajduje się wybór folii w wielu wariantach kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *