Handel samochodami zza granicy – skąd Polacy sprowadzają perełki?

Od kiedy rynek europejski otworzył się kilkanaście lat temu na biznes z Polski, rodzimy biznes samochodowy zaczął wręcz kwitnąć. Okazało się bowiem, że za granicą samochody są o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent tańsze niż w naszym kraju. Masowo zaczęto więc sprowadzać auta z zagranicy, dzięki czemu można było sporo zaoszczędzić.

Na fali zainteresowania polskich kierowców zagranicznymi samochodami, powstało wiele firm, które wyspecjalizowały się w sprowadzaniu aut zza granicy. Choć niektórzy kupcy woleli kupić i prowadzić samochód samodzielnie, zdecydowana większość wolała kupować samochody już sprowadzone. Obecnie, po kilkunastu latach boomu na zachodnie marki i samochody sprowadzane zza granicy rynek zdążył się już nieco nasycić i biznes ten nie jest już aż tak intratny, jak wcześniej. Nadal jednak samochody zagraniczne są bardzo popularne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób, które chcą kupić nowe auta.

Sprawdzone i solidne zachodnie marki

Wśród zagranicznych marek największą popularnością od dawna cieszą się samochody niemieckie, których sprowadzamy zdecydowanie najwięcej. Wybieramy zwykle mocne, popularne marki, takie jak Opel czy Volkswagen, których po polskich drogach jeździ zdecydowanie najwięcej. Osoby, którym zależy na czymś bardziej wyszukanym i niepowtarzalnym, decydują się na sprowadzanie aut ze Stanów Zjednoczonych. Stamtąd najczęściej sprowadzamy stare, sprawdzone marki bądź też auta terenowe, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach i na długich dystansach. Dużym zainteresowaniem polskich kierowców cieszą się również marki skandynawskie, które są synonimem niezawodności, sprawności oraz długowieczności. Kupno zagranicznego auta zawsze jest tańsze niż kupno samochodu w Polsce w salonie, a jednocześnie można mieć pewność, że samochód posłuży nam przez długi czas i nie będzie z nim większych problemów.

Co zrobić ze starym autem

Zanim zdecydujemy się na sprowadzenie samochodu zza granicy, warto jednak najpierw zastanowić się, co zrobić z samochodem, którym do tej pory jeździliśmy. Jeśli jest to możliwe, warto poszukać na niego kupca. Nawet na najbardziej wyeksploatowane i sfatygowane samochody znajdują się chętne osoby, które są w stanie zapłacić cenę proponowaną przez właściciela. Jeśli jednak samochód zdecydowanie nie nadaje się już do użytku i można go sprzedać za niewielką kwotę, niższa od ceny złomowania, lepszym rozwiązaniem będzie oddanie samochodu na złom. Sprawdzone złomowanie aut Szczecin to dobra opcja dla mieszkańców Szczecina i okolic, którzy szybko chcą się pozbyć samochodu i w zamian za niego kupić sobie inny, lepszy model. Aby zezłomować samochód, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Można więc wszystkie formalności załatwić w ciągu jednego dnia.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *