Jak fotografować w studio?

Fotografia to proces twórczy, a studio jest idealnym miejscem, w którym możesz wyrazić siebie. Masz kontrolę nad wszystkim, co dotyczy Twoich zdjęć: gdzie są robione, jak wygląda oświetlenie i jak stylizowane są włosy modelki.

Zanim jednak zaczniesz robić zdjęcia w swoim studio, musisz upewnić się, że masz cały swój sprzęt gotowy do pracy. Będziesz chciał się upewnić, że twój aparat ma świeże baterie, że jest odpowiednio sformatowany zgodnie z formatem, który wybierzesz (RAW lub JPEG), i że wszystkie jego ustawienia są ustawione tak jak należy. Będziesz również chciał mieć wszystkie swoje urządzenia oświetleniowe ready-dobrym pomysłem jest ustawienie świateł przed wszystkim innym, aby były dostępne, gdy potrzebujesz ich później podczas samej sesji zdjęciowej!

Decydując się na plan oświetlenia do sesji zdjęciowej, ważne jest nie tylko to, aby wybrać taki, który uzupełni temat zdjęć, ale także taki, który pozwoli na szybkie wykonanie zdjęć po ich ustawieniu – nie chcecie przecież żadnych opóźnień w oczekiwaniu na rozgrzanie lub ochłodzenie świateł!

Jak zacząć pracę w studio fotograficznym?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że twój aparat jest zsynchronizowany ze światłem błyskowym. Studio fotograficzne na odpowiednim poziomie powinno być wyposażone w wyzwalacz do lamp błyskowych. Przed sesją upewnij się, że model wyzwalacza dostępny w wynajmowanym przez Ciebie studio jest dopasowany do Twojego modelu aparatu. Bardzo ważne jest też dobranie odpowiednich czasów synchronizacji. Różne modele aparatów fotgoraficznych dysponują różnymi możliwościami technicznymi w zakresie synchronizacji czasu migawki z czasem wyzwolenia lamp błyskowych w studio. Czas synchronizacji może obecnie wynosić nawet 1/8000s, choć na ogół jest to 1/125s.

Odpowiednia forma światła do tematu sesji zdjęciowej

Wybierając plan oświetlenia, warto zastanowić się, jaką sesję zdjęciową chcesz stworzyć i jaki nastrój chcesz osiągnąć. Różne rodzaje oświetlenia dadzą różne rezultaty: na przykład jasne światło słoneczne tworzy bardzo jasne zdjęcia z dużą ilością kontrastu między ciemnymi obszarami i jasnymi obszarami; natomiast światło sztuczne (takie jak lampy fluorescencyjne) zapewnia bardziej równomierne pokrycie na wszystkich powierzchniach, dzięki czemu kolory nie są tak żywe, ale nadal mają dobry kontrast między ciemnymi obszarami i jasnymi obszarami; podczas gdy lampy fluorescencyjne wytwarzają mniej intensywne kolory niż lampy żarowe, ale zapewniają bardziej równomierne pokrycie na wszystkich powierzchniach.

Jak pracować z modelką w studio fotograficznym?

Sesja zdjęciowa to współpraca między fotografem a modelką, dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na przygotowania. Proces ten rozpoczyna się od moodboardu: tablicy inspiracji zawierającej zdjęcia, które pomogą Ci stworzyć spójny wygląd sesji.

Możesz wykorzystać planszę inspiracyjną, jako punkt wyjścia do omówienia szczegółów pozowania i z modelką lub modelami. Dobrze jest też omówić stylizację ze styliską lub projektantką. Świadomość tego, jak ma być wystylizowana sesja pomoże wybrać Ci odpowiednie studio fotograficzne Warszawa wynajem. Na przykład, jeśli planujesz sesję pod publikację, możesz rozważyć wybór studia z odpowiednią scenografią dopasowaną kolorystycznie do głównego motywu sesji.

Czy w Polsce wyścigi samochodowe są legalne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *