Jak wynająć samochód? Na co zwracać uwagę?

Wynajęcie samochodu jest opcją niesamowicie wygodną. Obecnie wiele osób na co dzień zamiast własnych aut wybiera przemieszczanie się przy pomocy komunikacji publicznej, dlatego auto, które stoi w garażu i jest wykorzystywane przez nich okazjonalnie, jest mało opłacalne. Kiedy jednak zachodzi potrzeba dalszej podróży, idealnym rozwiązaniem dla takich osób jest po prostu wynajęcie samochodu. Jak to zrobić dobrze? O czym pamiętać przy wynajmowaniu samochodu i czy wynajem samochodów Rybnik to dobre rozwiązanie?

Wynajem samochodów Rybnik – umowa to podstawa

Wielu z nas przy podpisywaniu umów na jakikolwiek produkt, zaniechuje ich czytania. A jest to błąd. Nawet pobieżne zapoznanie się z umową pozwoli nam sprawdzić, jakie zapisy się w niej znajdują, co sprawi, że unikniemy późniejszych rozczarowań i będziemy bardziej świadomi dodatkowych kosztów związanych z wynajmem. Dokładna weryfikacja treści umowy jest absolutną podstawą przy wypożyczaniu auta. Jakie zapisy powinny zwrócić naszą uwagę?

“Polityka paliwowa” i dodatkowe wyposażenie

Większość wypożyczalni samochodów charakteryzuje się podobnymi zapisami w umowie co do gospodarowania paliwem. Najczęściej otrzymujemy samochód z pełnym bakiem i w takim stanie jesteśmy zobowiązani go zwrócić. Jeśli nie dopełnimy warunków umowy, to zostaniemy obciążeni kosztami zakupu paliwa, a także dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi. Oczywiste jest zatem, że o wiele korzystniejsze jest dla nas wybranie się na stację benzynową przed oddaniem auta.

Inną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, są opłaty za dodatkowe wyposażenie. Jeśli chcemy wypożyczyć auto z fotelikiem dla dziecka, GPS, czy klimatyzacją, to z pewnością będziemy musieli wliczyć to również w koszta. W umowie znajdziemy zapisy o tym, ile takie dodatkowe usługi będą kosztować.

Dzienny limit przejechanych kilometrów i ubezpieczenie

Oprócz standardowego ubezpieczenia przy wynajmie pojazdu będziemy mogli wykupić także to dodatkowe — np. na podróże zagraniczne. Zastanówmy się, w jaki sposób będziemy wykorzystywać auto i dobierzmy odpowiedni rodzaj polisy. W umowie zwróćmy uwagę na zapis dziennego limitu przejechanych kilometrów. I jeśli chcemy uniknąć dodatkowych opłat, lepiej go przestrzegajmy.

Jeden komentarz dla wpisu “Jak wynająć samochód? Na co zwracać uwagę?”

  1. Ubezpieczenie samochodu właśnie spędza mi sen z powiek. Szukam dobrego i sprawdzonego ubezpieczyciela. Do tej pory nie miałem nigdy auta, wiec nie za bardzo wiem, czym kierować się przy wyborze firmy ubezpieczeniowej? Na pewno nie mogę liczyć na żadne zniżki i za bezszkodową jazdę, gdyż prawo jazdy mam dopiero od kilku miesięcy. Przyznam szczerze, że przeczytałem sporo rożnych ofert i nie wiem, jak znaleźć tę najlepszą dla siebie? Zauważyłem, że każda firma obiecuje złote góry, a gdy dochodzi do jakichś zdarzeń, kwoty odszkodowań są zawsze zaniżone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *