Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

[Artykuł sponsorowany]

Wycieraczki to element wyposażenia samochodu, który wpływa nie tylko komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu. Kiedy należy wymienić wycieraczki samochodowe? Jakie sygnały powinny Cię zaniepokoić? Na co zwrócić uwagę podczas wymiany?

Wycieraczki samochodowe do wymiany

Czysta przednia szyba stanowi gwarancję dobrej widoczności. Sprawne, dobrze dopasowane wycieraczki umożliwiają jazdę nawet w czasie ulewy czy śnieżyce. Podróżowanie pojazdem z zabrudzonymi szybami jest nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim ryzykowne – dlatego tak istotne jest utrzymanie wycieraczek samochodowych w odpowiednim stanie technicznym.

Nie można jednoznacznie określić, po jakim czasie należy wymienić wycieraczki na nowe. Długość ich bezawaryjnej pracy uzależniona jest od wielu czynników – jakości materiałów, z których zostały wykonane, intensywności użytkowania i warunków, w jakich pracują. Wymiana jest potrzebna wtedy, gdy zaobserwujesz nieprawidłowości w ich działaniu. Najbardziej oczywistym sygnałem, który świadczącym o zużyciu wycieraczek, są pozostające na szybie smugi. Jest to wyraźna oznaka tego, że pióra wycieraczki są już mocno wyeksploatowane i nie są w stanie spełniać swojego zadania, którym jest zbieranie zanieczyszczeń z powierzchni szyby. Wymianę wycieraczek należy rozważyć także wtedy, gdy ich pracy towarzyszą piski lub skrzypienie. Takie odgłosy również świadczą o tym, że pióra wycieraczką są zużyte. Jeżeli ramiona wycieraczek wykonane są ze stali, warto co jakiś czas kontrolować ich stan–zaniepokoić Cię powinny pierwsze oznaki pojawiającej się korozji.

Jakie wycieraczki samochodowe kupić?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu wycieraczek, zweryfikuj to, czy ich mocowania pasują do Twojego samochodu. Zwrócić również uwagę na długość piór. Bardzo ważne jest, by wycieraczki obejmowały swoim zasięgiem całą powierzchnię przedniej czy tylnej szyby – w przeciwnym razie nie spełnią one swojej funkcji. Jeżeli planujesz zakup wycieraczek z metalowym szkieletem, upewnij się, czy jest on zabezpieczony przed korozją, która może zostać wywołana działaniem wody i powietrza. Duży wpływ na trwałość i skuteczność wycieraczek do szyb ma to, z jakich materiałów zostały wykonane ich pióra. Dobrym wyborem są wycieraczki z piórami z naturalnej gumy powleczonej grafitem– ten materiałwyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i bardzo dobrze przylega do szyby.

Szeroki wybór wycieraczek samochodowych dostępny jest w ofercie sklepu internetowego Würth:https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Wycieraczka-szyby-do-sam.os./3111650210.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *