Każdy z kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że o wygląd zewnętrzny samochodu należy regularnie dbać. Karoseria – paradoksalnie – jest najbardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia, a to właśnie ona jest wizytówką każdego pojazdu. Odpryskujące podczas jazdy kamienie, czy drobne odpryski lakieru zdarzają się na porządku dziennym. Nic więc dziwnego, że wśród kierowców, coraz większą popularnością cieszy się korekta lakieru. Jednak jak się do niej przygotować, co będzie potrzebne, a także jak ją przeprowadzić?
Jak przygotować się do polerowania samochodu?
Korekta lakieru to nic innego, jak polerowanie samochodu. Niemniej jednak warto zauważyć, że jest to także jeden z najlepszych sposobów na to, by nasz pojazd błyszczał dokładnie w ten sam sposób, jakby dopiero wyjechał z linii produkcyjnej. Wiele zakładów car detailingu posiada w swoich usługach korektę lakieru. Jednak z uwagi na to, że może być ona nieco kosztowna, wielu kierowców decyduje się na przeprowadzenie tego zabiegu we własnym zakresie. Oczywiście, jest to jak najbardziej możliwe. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne będą specjalistyczne środki i narzędzia, a także odrobina cierpliwości. Korekta lakieru jest procesem dość czasochłonnym, na co warto się przygotować. Dodatkowo kierowcy muszą pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań, karoseria musi zostać perfekcyjnie wyczyszczona oraz odtłuszczona. Najlepiej więc zabrać pojazd na wysokociśnieniową myjnię i usunąc wszelki kurz oraz inne, powierzchowne nieczystości. Następnie, będzie można zabrać się za przeprowadzenie korekty lakieru.
Korekta lakieru – niezbędne narzędzia
Wspomniane już zostało, że do przeprowadzenie korekty lakieru będą nam potrzebne odpowiednie narzędzia i gadżety. Kierowcy, którzy taką korektą będą zajmować się dopiero pierwszy raz, powinni zrezygnować z automatycznych polerek. W ich przypadku o wiele lepiej sprawdzi się tradycyjna guma i pasta polerska, a także ściereczka z mikrofibry. W przypadku bardziej doświadczonych posiadaczy auta, mogą oni śmiało korzystać z polerek z wymiennymi padami. Dzięki nim korekta lakieru będzie szybsza, a także nieco dokładniejsza.
Jak się robi korektę lakieru?
Korekta lakieru to proces związany z car detailingiem. Jednocześnie warto zauważyć, że jej samodzielne wykonanie również nie powinno być dla kierowców większym wyzwaniem. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. Na samym początku karoseria pojazdu – jak już zostało to wspomniane – powinna być dokładnie umyta i wyczyszczona. Następnie można zająć się kolejnymi etapami korekty lakieru. Jak możemy przeczytać na stronie: detailingobsessed.pl/porady/jfwn/korekta-lakieru-im-wiecej-etapow-tym-lepiej.html, im więcej takich etapów, tym lepiej. Kierowcy powinni zacząć od elementów nadokla i podwozia, delikatnie polerując je pastą ścierną. Następnie można rozpoczynać polerowanie na kolejnych elementach jak np. drzwi, maska czy dach pojazdu. Oczywiście polerowanie ręczne będzie o wiele bardziej wymagające, niż wykorzystanie do tego polerki automatycznej. Po pierwszej “rundzie” kierowcy mogą spłukać pozostałości specyfiku z karoserii i przyjrzeć się efektom swojej pracy. Z pewnością w tym momencie nie będą one jeszcze spektakularne, a to oznacza, że należy cały proces powtórzyć kolejny raz. Im więcej razy poszczególne elementy pojazdu będą wypolerowane, tym lepiej. Będzie można w ten sposób uzyskać pożądany efekt lustrzanego odbicia.
Ile czasu trwa korekta lakieru?
Czas trwania korekty lakieru uzależniony jest od materiałów, a także od wielkości samochodu oraz ilości uszkodzeń karoserii. Szacuje się jednak, że kierowcy powinni poświęcić na ten proces nawet 3 – 4 dni. Wówczas będą oni mogli z zaangażowaniem podejść do korygowania mankamentów i uzyskają najlepsze efekty swojej pracy
– Samochód marki Hyundai – miejski i gustowny pojazd dla każdego
– Gwarancje serwisowe i naprawa aut- gdzie szukać pomocy w przypadku usterki?