Kupno OC auta – jak zaoszczędzić?

Mogłoby się wydawać, że największy wpływ na to, ile trzeba będzie zapłacić za ubezpieczenie OC, mają takie czynniki jak wiek pojazdu, jego przebieg, pojemność silnika czy sposób użytkowania. Chociaż w teorii rzeczywiście to właśnie te elementy decydują o tym, jak drogie będzie ubezpieczenie samochodu, to w praktyce niejednokrotnie okazuje się, że właściciel auta z dużo większym silnikiem płaci za polisę OC mniej niż inni kierowcy. To pokazuje, że czasami warto rozważyć wypowiedzenie ubezpieczenia OC w dotychczasowej firmie i wybrać inne towarzystwo ubezpieczeniowe.

  1. Czy ubezpieczenie OC jest potrzebne?
  2. Gdzie znaleźć OC, AC, Assistance, NNW?
  3. W jaki sposób wybrać najlepszą polisę OC?
  4. Co jest potrzebne, aby można było cieszyć się najtańszym ubezpieczeniem OC?

Problem w tym, że w przypadku OC, AC, Assistance, NNW, a więc wszystkich popularnych ubezpieczeń samochodowych, samodzielne porównanie ofert jest bardzo czasochłonne. Dodatkowo trudno czasami uzyskać wszystkie niezbędne informacje od towarzystwa ubezpieczeniowego, jeżeli nie potwierdzi się zainteresowania jego ofertą. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu, z którego można skorzystać niezależnie od tego, czy kupiło się nowe auto i korzysta z OC poprzedniego właściciela, czy od wielu lat użytkuje pojazd z własnym ubezpieczeniem OC. Chodzi o nowoczesny kalkulator OC i wielu innych ubezpieczeń, który pozwala znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z tego narzędzia i gdzie aktualnie dostępna jest najtańsza polisa OC.

Czy ubezpieczenie OC jest potrzebne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce obowiązkowe, ponieważ dzięki niemu, jeżeli dojdzie do wypadku, to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci pieniądze. Odszkodowanie może zostać wypłacone zarówno w przypadku powstania szkód materialnych, jak i osobowych. Dużym udogodnieniem jest to, że po opłaceniu polisy OC zostaje ona przypisana do pojazdu. Tym samym nie ma konieczności, aby każdy kierowca korzystający z danego auta opłacał oddzielne ubezpieczenie obowiązkowe.

Gdzie znaleźć OC, AC, Assistance, NNW?

Wszystkie przydatne ubezpieczenia można łatwo znaleźć na stronie internetowej kalkulatoroc.org.pl, gdzie dostępny jest specjalny kalkulator. Dzięki niemu każdy kierowca może poszukać dla siebie atrakcyjnej umowy ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Nie trzeba się również martwić, że nieuczciwy doradca od ubezpieczeń będzie namawiał nowego właściciela pojazdu na zakup niekorzystnej oferty, ponieważ wszystkie wyniki prezentowane są w bardzo czytelny sposób.

W jaki sposób wybrać najlepszą polisę OC?

Kalkulator ubezpieczeń OC i AC jest więc podstawowym narzędziem, jeżeli chce się zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu. W celu znalezienia atrakcyjnej oferty trzeba podać tylko kilka podstawowych informacji. Chodzi między innymi o to, jaki pojazd chce się ubezpieczyć, od kiedy ma obowiązywać ważne OC oraz o dane osobowe właściciela pojazdu. Warto skorzystać z tej oferty, nawet jeżeli poprzedni właściciel auta nie wypowiedział ubezpieczenia. Mając umowę OC na siebie, kierowca zyskuje gwarancję, że wszystkie formalności zostały dopięte na ostatni guzik.

Co jest potrzebne, aby można było cieszyć się najtańszym ubezpieczeniem OC?

Jak widać zarówno nowy właściciel samochodu, jak i osoba, która dysponuje ważną polisą OC w innej firmie, może już teraz poszukać dla siebie najlepszych ofert ubezpieczeń pojazdu. Robiąc to z wyprzedzeniem, można uniknąć ryzyka, że nie zdąży się zmienić ubezpieczyciela do końca umowy, przez co straci się możliwość rekalkulacji składki. W podobny sposób można znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie motocykla, szczególnie że dostępne jest dedykowane narzędzie dla właścicieli takich pojazdów: http://kalkulatoroc.org.pl/kalkulator-online-oc-motocykla/.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń to prosty i sprawdzony sposób na obniżenie kosztów związanych z zakupem ubezpieczenia samochodu i motocykla, dlatego nie warto przepłacać w innych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *