Szybkie ładowanie Renault Zoe – ładowarki do samochodów elektrycznych

Zakup pojazdów elektrycznych odnotowuje znaczny wzrost – i to z miesiąca na miesiąc. Liczba nowych pojazdów elektrycznych zarejestrowanych oficjalnie mocno rośnie w porównaniu do zeszłorocznej. Wzrost ten może wynikać z coraz większej dbałości o środowisko w połączeniu z producentami oferującymi więcej pojazdów elektrycznych niż kiedykolwiek wcześniej, warto więc zapoznać się z propozycjami dostępnymi obecnie na rynku.

Jak działają pojazdy elektryczne?

Pojazdy elektryczne wykorzystują silnik elektryczny do napędzania samochodu. Energia jest pobierana z ogniw elektrycznych i przekształcana w moc przez silnik elektryczny. Akumulator jest ładowany przez gniazdo sieciowe (w domu lub na stacji ładującej) bez konieczności korzystania z paliw kopalnych.

Co zyskujesz na elektryczności?

Niektóre z najważniejszych zalet zakupu samochodu elektrycznego obejmują:

-Nie musisz już płacić za benzynę, eliminując nieprzyjemne wycieczki na stację benzynową.

– Energia elektryczna jest znacznie tańsza niż paliwa kopalne.

– Płać mniej za naprawy silnika, ponieważ silnik elektryczny jest znacznie prostszy niż tradycyjny silnik spalinowy. Możesz usunąć tę wymianę oleju z listy rzeczy do zrobienia.

-Płacisz mniej za nowy samochód, ponieważ przedstawiciele handlowi otrzymują dotacje od rządu przy sprzedaży pojazdów elektrycznych, obniżając całkowitą cenę przed wejściem do salonu.

– Pojazdy elektryczne naładowane standardową elektrycznością to około 40% mniej emisji CO2.

Ładowarki do Renault Zoe było regularnie ulepszane podczas sprzedaży, a teraz korzystają z prawdziwej aktualizacji drugiej generacji. Chodzi o jeszcze większy akumulator dopasowany do ulepszonego zasięgu, a także mocniejszy silnik, ulepszenia wnętrza i opcję szybkiego ładowania.

Jak naładować Renault Zoe?

Renault Zoe jest standardowo wyposażony we standard ładowania typu 2 we wszystkich modelach i jest dostępny z funkcją szybkiego ładowania jako opcja przy wyższych poziomach wyposażenia. Każda specyfikacja dotyczy wlotu typu 2 podczas ładowania w domu lub w publicznych punktach. Jeśli jest określony, wlot CCS służy do przenoszenia dużej mocy podczas szybkiego ładowania prądem stałym ze złącza CCS. Wlot ładowania Renault Zoe – Type 2 lub CCS – znajduje się pośrodku konstrukcji samochodu.

Renault Zoe może wykorzystywać:

  • powolne ładowanie,

  • szybkie ładowanie.

Jest to w zależności od sieci i rodzaju jednostki ładowania. W większości przypadków powolne ładowanie wymaga kabla 3-stykowego do typu 2, a szybkie ładowanie kabla typu 2 do typu 2 – oba zwykle dostarczane z pojazdem. Do szybkiego ładowania wymagane złącze CCS jest podłączone do ładowarki.

Ładowanie wymaga, aby kierowca podłączył złącza do odpowiedniego wlotu, po czym samochód „łączy się” z jednostką ładującą, aby upewnić się, że jest to na 100% odpowiedni zasilacz, że nie ma żadnych usterek i że można bezpiecznie rozpocząć ładowanie. Jeśli ładowanie odbywa się w prywatnym domu lub w miejscu pracy, pojazd automatycznie rozpoczyna ładowanie, co jest niezmiernie wygodne dla użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *