Malowanie czy oklejanie samochodu – co lepsze?

Kierowcy, którzy są zainteresowani zmianą wyglądu swojego auta mają do wyboru malowanie albo oklejanie samochodu. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru.

Malowanie czy oklejanie samochodu – co wybrać?

Malowanie (lakierowanie) samochodu jest trwalszym, ale niestety i znacznie droższym rozwiązaniem. Dla wielu kierowców korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się foliowanie samochodu na dowolny kolor i dowolną fakturę. Jeszcze kilka lat temu można było skorzystać jedynie z tradycyjnych folii klejonych, które pod względem jakości wykonania pozostawiały wiele do życzenia. W dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszy się niezawodna folia płynna, która ma bardzo wiele zalet.

Jakie są największe atuty oklejania auta folią płynną?

Płynna folia może pochwalić się dużą trwałością, dzięki czemu zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Olbrzymią zaletą jest przede wszystkim duża odporność na popularne ciśnieniowe myjki parowe. Z praktycznego punktu widzenia oznacza, to że bez żadnego większego problemu można korzystać nie tylko z myjek automatycznych, ale również bezdotykowych. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o konkurencyjnej cenie i gumowej strukturze po zastygnięciu.

Dla kogo jest malowanie auta?

Malowanie samochodu jest doskonałą propozycją przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na długowieczny efekt. Żywotność zwykłej folii wynosi około 7 lat. Dzięki malowaniu można na zdecydowanie dłużej zabezpieczyć się przed promieniowaniem UV, wszelkimi ubytkami i utlenianiem. Zadbany lakier może nam służyć przez kilkanaście lat i nawet po dłuższym czasie prezentować będzie się bardzo okazale. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą malowania auta jest wysoka cena. Z lakierowania powinni skorzystać przede wszystkim ci kierowcy, którzy posiadają starsze auto kolekcjonerskie i chcą je zabezpieczyć na kolejne lata. W przypadku nowych samochodów wybór w dużej mierze zależy od zasobności naszego portfela.

Nie tylko walory estetyczne i ochronne

Oklejanie samochodu jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla tych osób, które chcą zabezpieczyć powłokę lakierniczą i poprawić jej design. W dzisiejszych czasach na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w naklejaniu folii reklamowej. Tego typu usługi są doskonałym wyborem dla firm, które chcą wykorzystać swoją flotę pojazdową jako nośnik reklamy zewnętrznej.

Więcej o oklejaniu aut – https://anyshape.pl/oferta/grafika-na-pojazdy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *