Remont mieszkania czy nowy samochód – na co Polacy wydają najwięcej pieniędzy?

Zarówno zakup nowego samochodu, jak i generalny remont mieszkania to wydatek rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwota jest pokaźna, dlatego też wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu, gdyż nie dysponują tak sporymi oszczędnościami. Czasem jednak trzeba też wybrać, co jest bardziej pilne – remont mieszkania czy zakup nowego auta.

Niespodziewane wydatki mają to do siebie, że często pojawiają się hurtowo. Zdarza się więc, że w jednym czasie stoimy przed wyborem – czy wyremontować mieszkanie, czy kupić sobie nowy samochód? Wiele osób decyduje się na tę pierwszą opcję. Wiele kwestii związanych z generalnym remontem mieszkania nie może bowiem czekać i nie można ich zostawić na później. Czasem trzeba wymienić szwankującą instalację elektryczną, innym razem zainwestować w nowe, szczelne okna. Zdarza się, że konieczna jest wymiana dachu w domu lub inwestycja w nowy system ogrzewania. Jeśli w danej nieruchomości mieszkamy na co dzień, raczej żaden z tych wydatków nie może być przesunięty w czasie i za prace remontowe należy zabrać się natychmiast.

Z kupnem samochodu można poczekać

Kupno nowego samochodu często wiąże się z takim samym wydatkiem, jak generalny remont mieszkania. Jeśli jednak musimy wybrać, o wiele lepszym rozwiązaniem jest postawienie na remont. Nowy samochód nie jest naszym być albo nie być. Równie dobrze można kupić sobie kilku lub kilkunastoletni samochód, który będzie dobrze się sprawował, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Oczywiście, nie oznacza to, że należy o kupnie nowego, wymarzonego auta całkowicie zapomnieć. Można jeździć starszym modelem, a jednocześnie gromadzić środki na to auto, na którym najbardziej nam zależy. Nie warto natomiast kupować nowego auta, ryzykując w ten sposób nadszarpnięcie domowego budżetu czy zrobienie sobie sporych problemów finansowych.

Im lepsze mieszkanie, tym mniej wkładu finansowego

Osoby, które borykają się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu, najczęściej mieszkają w starych mieszkaniach po rodzicach lub dziadkach lub też kupiły mieszkania na rynku wtórnym. Szukanie mieszkań z drugiej ręki jest dla wielu osób oszczędnością, jednak często się okazuje, że w mieszkanie z rynku wtórnego trzeba włożyć tyle dodatkowych pieniędzy, że taniej wyszłoby kupienie mieszkania nowego prosto od dewelopera. Sprawdzone, nowe mieszkania Warszawa, a także nieruchomości w innych polskich miastach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i bezproblemowo zamieszkać we własnych czterech ścianach. Można kupić mieszkanie gotowe pod klucz, do którego wystarczy się wprowadzić i mieszkać. Nie trzeba przeprowadzać prac remontowych czy inwestować dodatkowych, dużych środków w mieszkanie. Jeśli więc chcemy kupić mieszkanie taniej, warto rozważyć, czy rynek wtórny faktycznie będzie tańszy.

Szukasz nowego mieszkania na warszawskiej Białołęce? Sprawdź mieszkania na https://miasteczkogreenwood.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *