Możliwości integracji platformy WEBFLEET z innymi rozwiązaniami

WEBFLEET to system funkcjonujący w oparciu o technologię SaaS, czyli oprogramowania jako usługi. Z platformy korzystają firmy z sektora transportu, usług przewoźniczych czy kurierzy. Za sprawą oprogramowania odczuwają znaczne korzyści w postaci zwiększenia wydajności floty, oszczędności w postaci mniejszego zużycia paliwa z wykorzystaniem rozwiązania OptiDrive 360, czy zmniejszenia ilości zadań wykonywanych przez pracowników biurowych, a nawet księgowych.

Jedną z wielu zalet platformy WEBFLEET jest bogata baza integracji, które pozwalają na bezpieczne i zdalne przesyłanie danych. Warto wspomnieć, że wiele z integracji umożliwia zautomatyzowanie wielu czynności, które wcześniej musiały być wykonywane przez pracownika. Na tej podstawie można wywnioskować, że system monitoringu floty to nie tylko wygoda, lecz również możliwość skupienia się na zadaniach, które wpływają na rozwój firmy.

W dzisiejszym artykule przedstawimy możliwości, jakie posiada WEBFLEET w kwestii integracji i jakie dodatkowe korzyści zyskują firmy, które podejmują decyzję o wdrożeniu tego rozwiązania.

Rozwiązania biurowe

Główne integracje dostępne przy wykorzystaniu WEBFLEET.connect to przede wszystkim rozwiązania biurowe. System przesyła wiele przydatnych informacji zdalnie, dzięki czemu pracownicy biurowi otrzymują dane np. dotyczące pojazdów i ich stanu technicznego. Zapisane np. w systemie terminy związane z przeglądami samochodów wchodzących w skład floty, są podstawą wyznaczania najbardziej dogodnego momentu, dzięki czemu przestój nie następuje w chwili, gdy ilość zleceń wymaga dostępności tego pojazdu. Integracje pozwalają zatem lepiej zarządzać flotą, a tym samym usprawnić procesy zachodzące w firmie, co jest głównym założeniem funkcjonowania platformy WEBFLEET.

TomTom Pro 8275

WEBFLEET to lider w dziedzinie monitoringu i zarządzania flotą na rynku, dzięki ogromnym możliwościom oraz elastyczności w dostosowaniu systemu pod kątem własnych potrzeb. W w tym miejscu warto wspomnieć o urządzeniu TomTom Pro 8275, które sprawdza się idealnie w przypadku firm transportowych oraz kurierskich, które w swojej flocie posiadają z reguły ogromną liczbę pojazdów. Zarządzanie takimi zasobami może być dużym wyzwaniem, z którym WEBFLEET radzi sobie świetnie. TomTom Pro 8275 bazujący na tym systemie daje szereg możliwości dotyczących wyznaczania tras, zarządzania zamówieniami, czy nawet dwukierunkowej komunikacji pomiędzy kierowcą a biurem. Urządzenie posiada 7 calowy wyświetlacz oraz wbudowany aparat z lampą błyskową.

Jednak to co najważniejsze to fakt, że urządzenie TomTom Pro 8275 można zintegrować z najróżniejszymi systemami administracyjnymi. Warto wspomnieć o narzędziach dla programistów Pro.connect SDK, dzięki którym programiści mogą tworzyć zaawansowane aplikacje wpływające na poprawę wydajności floty. System pozwala np. przesyłanie na bieżąco kodów kreskowych, RFID lub innych dokumentów do biura.

Integracja z czujnikami w pojeździe

Kolejna możliwość integracji dotyczy przepływu informacji pochodzących z czujników zainstalowanych w pojeździe. Jest to między innymi czujnik ciśnienia w oponach. Świadomość tej informacji jest kluczowa w kwestii bezpieczeństwa oraz poprawnej eksploatacji pojazdu. WEBFLEET może odbierać również dane pochodzące z czujników temperatur, co jest niezwykle istotne w przypadku transportu produktów żywnościowych, czy innego asortymentu, który wymaga odpowiednich warunków. Wszystkie dane prezentowane są w przejrzystym widoku i mogą zostać na bieżąco przesyłane w sposób zdalny do biura.

Źródło: TomTom Telematics – Tachografy cyfrowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *