Nowa propozycja opon zimowych od Nokian na sezon 2019/20 – WR Snowproof

Współcześnie produkowane opony klasy premium są zawsze efektem starannie przemyślanych badań i zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych, tak by stanowiły rzeczywistą odpowiedź na potrzeby określonej grupy kierowców. Nokian Tyres to lubiany i popularny dostawca ogumienia zimowego z wyższej półki, od dawna obecny na naszym rynku. Choć koncern produkuje także opony letnie – kraj pochodzenia tej marki oraz fakt, że właśnie ta firma stworzyła pierwszą oponę zimową, jaka kiedykolwiek powstała, mocno działają na postrzeganie marki przez większość klientów

Nokian – ciągłe dążenie do innowacji

Obecnie, najczęściej poszukiwanym modelem opon zimowych produkcji omawianej firmy jest popularna wersja ogumienia Nokian WR D4. Jest to jednak propozycja, która ma za sobą pewną historię. Fiński koncern nie spoczywa na laurach, i ciągle pracuje nad udoskonaleniem oferty. Tej jesieni kierowcy z Polski będą mieli okazję poznać całkiem nową propozycję tego producenta, czyli innowacyjny model opon zimowych – WR Snowproof.

Wyznaczniki jakości opony zimowej

Na jakość opony zimowej wpływ ma cały szereg elementów. Począwszy od zastosowanej mieszanki gumowej, z jakiej dany model jest wykonany, przez rzeźbę bieżnika, na rozwiązaniach takich, jak technologie pochłaniające hałas skończywszy. Dążeniem dzisiejszych inżynierów z zakładów badawczych, gdzie projektuje się nowoczesne opony, jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu przyczepności przy jednoczesnym zminimalizowaniu oporów toczenia. Wysoka przyczepność skraca drogę hamowania, a niski opór toczenia skutkuje mniejszym zużyciem paliwa oraz niższą emisją spalin.

Nowe technologie zastosowane w oponie zimowej WR Snowproof

Sercem nowej opony zimowej Nokian WR Snowproof jest specjalna technologia Alpine Sense Grip. Celem, jaki przyświecał inżynierom, projektującym tę oponę, było uzyskanie jak najczulszej i najszybszej reakcji na hamowanie, tak by opona zachowywała się podobnie do pasów bezpieczeństwa.

Alpine Sense Grip to gwarancja przewidywalnego i komfortowego zachowania auta nawet w bardzo trudnych warunkach drogowych, gdzie może dochodzić do nagłego hamowania lub innego niespodziewanego manewru. Prawdopodobnie każdy kierowca wie, jak trudnym wyzwaniem jest spotkanie na zaśnieżonej drodze przebiegającego zwierzęcia – we wszystkich tego typu sytuacjach opony Nokian WR Snowproof nie zawiodą prowadzącego auto.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki kauczukowej Alpine Grip opony zachowują się bardzo dobrze również na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym lub gołoledzią.

Rzeźba bieżnika została przemyślana w każdym, najmniejszym detalu. Agresywny wzór w kształcie strzały, złożony system lamelek, zintegrowanych bloków i nacięć – to wszystko tworzy optymalne warunki do odprowadzania nawet znacznych ilości wody lub błota.

To jednak nie wszystko. Starannie opracowana konstrukcja opon WR Snowproof to także rozwiązania, mające bezpośrednie przełożenie na komfort oraz przyjemność prowadzenia. Technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) zapewnia dużo mniejszy poziom hałasu, jaki dociera do prowadzącego oraz zmniejsza poziom wibracji, jakie się odczuwa podczas jazdy.

Choć opony produkowane Nokian nie należą do najtańszych – jest to inwestycja co najmniej warta rozważenia. Korzystając z ogumienia klasy premium zapewniamy sobie bardzo istotną pewność, że zadbaliśmy odpowiednio o bezpieczeństwo jazdy – a przecież często nie jeździmy autem w pojedynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *